KATEGORIE
KONTO
tylko dostępne
sortuj:
tytuł
cena
data
Okładka książki Złodziejka książek
Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze… ...zasługuje na miejsce obok „Dziennika” Anny Frank oraz „Nocy” Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną. „USA Today” Poruszająca i do głębi przejmująca. „Washington Post” „Dziecięcy Bestseller Roku” 2008 „Złodziejka książek” autorstwa Markusa Zusaka zdobyła największe uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY „Dziecięcy Bestseller Roku”, sprawiając, że po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce. Wydawnictwo Nasza Księgarnia otrzymało dwie statuetki – Małego i Dużego Donga. Markus Zusak (ur. 1975) jest autorem pięciu książek, w tym światowego bestsellera „Złodziejka książek”, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść znajduje się na liście bestsellerów „New York Timesa" (czyli już ponad dekadę!), co czyni autora jednym z najbardziej znanych pisarzy australijskich. Zusak do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, „New York Timesa” oraz w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji. Jego pierwsze trzy powieści („Moje tak zwane życie”, „Walczący Ruben Wolfe” i nietłumaczona na język polski „When Dogs Cry”, wydana też jako „Getting the Girl”), ukazały się w latach 1999–2001, zdobywając nagrody w Australii i USA. „Posłaniec” oraz „Złodziejka książek” otrzymały wiele nagród literackich, wielokrotnie były nagradzane przez czytelników oraz zajmowały wysokie miejsca na listach bestsellerów. W 2013 roku „Złodziejka książek” została sfilmowana. Adaptację wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala („Downton Abbey”), zagrali m.in.: Geoffrey Rush („Blask”, „Jak zostać królem”), Emily Watson („Przełamując fale”, „Anna Karenina”) oraz Sophie Nelisse („Pan Lazhar”) jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek. W roku 2014 Zusak otrzymał nagrodę American Library Association’s Margaret Edwards za istotny wkład w literaturę young adult za całokształt twórczości od powieści „Moje tak zwane życie” po „Złodziejkę książek”. O swojej najnowszej, długo wyczekiwanej książce mówi tak: „Clay Dunbar buduje most z wielu powodów: dla braci, żeby uhonorować rodziców, ale również po to, by ocalić siebie. By stał się cud”. Markus Zusak dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci.
39,50
59,90 zł
Okładka książki Bridge of Clay
Here is a story told inside out and back to front Five Dunbar brothers are living – fighting, loving, grieving – in the perfect chaos of a house without grown-ups. Today, the father who left them has just walked right back in. He has a surprising request: Who will build a bridge with him? It is Clay, a boy tormented by a long-buried secret, who accepts. But why is Clay so broken? And why must he fulfil this extraordinary challenge? Bridge of Clay is about a boy caught in a current, a boy intent on destroying everything he has in order to become everything he needs to be. Ahead of him lies the bridge, the vision that will save both his family and himself. It will be a miracle and nothing less. At once an existential riddle and a search for redemption, this tale of five brothers coming of age in a house with no rules brims with energy, joy and pathos. Written in Markus Zusak's distinctive style, it is a tour de force from a master storyteller of the heart.
56,17
68,54 zł
Produkt niedostępny
audiobook
Okładka książki Posłaniec - Audiobook
Poznajcie Eda Kennedy’ego – przeciętnego taksówkarza, kiepskiego karciarza, pechowca w miłości. Mieszka w ruderze na przedmieściach, dzieli się kawą ze swoim psem Odźwiernym i darzy uczuciem koleżankę Audrey. Jego życiem rządzą spokojna rutyna i brak perspektyw – do chwili, gdy pewnego dnia niechcący powstrzymuje napad na bank. I wtedy pojawia się pierwszy as. Wtedy Ed zostaje Posłańcem. Tak oto wybrany, wędruje przez miasto, pomagając i cierpiąc (jeśli to konieczne), aż pozostanie już tylko jedno pytanie – kto stoi za jego misją? Poznaj tę niezwykłą historię w rewelacyjnej interpretacji Jacka Braciaka.
35,00
Produkt niedostępny
Okładka książki Złodziejka książek TW
Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki ,,Podręcznikowi grabarza"" uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane... Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze......zasługuje na miejsce obok ,,Dziennika"" Anny Frank oraz ,,Nocy"" Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną.,,USA Today""Poruszająca i do głębi przejmująca.,,Washington Post"",,Dziecięcy Bestseller Roku"" 2008,,Złodziejka książek"" autorstwa Markusa Zusaka zdobyła największe uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY ,,Dziecięcy Bestseller Roku"", sprawiając, że po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce. Wydawnictwo Nasza Księgarnia otrzymało dwie statuetki - Małego i Dużego Donga.Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci. Jest autorem pięciu powieści, w tym ,,Posłańca"" oraz ,,Złodziejki książek"" - międzynarodowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków.Jego pierwsze trzy powieści (,,Moje tak zwane życie"", ,,Walczący Ruben Wolfe"" i nietłumaczona na język polski ,,When Dogs Cry"", wydana też jako ,,Getting the Girl""), ukazały się w latach 1999-2001, zdobywając nagrody w Australii i USA.,,Posłaniec"" (2002, polskie wydanie 2009) w 2003 roku otrzymał dwa wyróżnienia w Australii: Australian Children's Book Council Book of the Year Award (Older Readers) i NSW Premiers Literary Award (Ethel Turner Prize) oraz Printz Honour w Ameryce i nagrodę Deutscher Jugendliteratur w Niemczech. Jednak największy sukces odniosła ,,Złodziejka książek"". Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów ,,New York Timesa"". Do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, ,,New York Timesa"" oraz podobnych listach w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia oraz została sfilmowana.Adaptację filmową ,,Złodziejki książek"" wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala (,,Downton Abbey""), zagrali m.in.: Geoffrey Rush (,,Blask"", ,,Jak zostać królem""), Emily Watson (,,Przełamując fale"", ,,Anna Karenina"") oraz Sophie Nelisse (,,Pan Lazhar"") jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.
34,41
49,90 zł
Produkt niedostępny
Okładka książki Złodziejka książek BR
Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki ,,Podręcznikowi grabarza"" uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane... Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze......zasługuje na miejsce obok ,,Dziennika"" Anny Frank oraz ,,Nocy"" Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną. ,,USA Today""Poruszająca i do głębi przejmująca.,,Washington Post"",,Dziecięcy Bestseller Roku"" 2008,,Złodziejka książek"" autorstwa Markusa Zusaka zdobyła największe uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY ,,Dziecięcy Bestseller Roku"", sprawiając, że po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce. Wydawnictwo Nasza Księgarnia otrzymało dwie statuetki - Małego i Dużego Donga.Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci. Jest autorem pięciu powieści, w tym ,,Posłańca"" oraz ,,Złodziejki książek"" - międzynarodowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków.Jego pierwsze trzy powieści (,,Moje tak zwane życie"", ,,Walczący Ruben Wolfe"" i nietłumaczona na język polski ,,When Dogs Cry"", wydana też jako ,,Getting the Girl""), ukazały się w latach 1999-2001, zdobywając nagrody w Australii i USA.,,Posłaniec"" (2002, polskie wydanie 2009) w 2003 roku otrzymał dwa wyróżnienia w Australii: Australian Children's Book Council Book of the Year Award (Older Readers) i NSW Premiers Literary Award (Ethel Turner Prize) oraz Printz Honour w Ameryce i nagrodę Deutscher Jugendliteratur w Niemczech.Jednak największy sukces odniosła ,,Złodziejka książek"". Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów ,,New York Timesa"". Do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, ,,New York Timesa"" oraz podobnych listach w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia oraz została sfilmowana.Adaptację filmową ,,Złodziejki książek"" wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala (,,Downton Abbey""), zagrali m.in.: Geoffrey Rush (,,Blask"", ,,Jak zostać królem""), Emily Watson (,,Przełamując fale"", ,,Anna Karenina"") oraz Sophie Nelisse (,,Pan Lazhar"") jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.
27,51
39,90 zł
Produkt niedostępny
1
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj