KATEGORIE
KONTO
tylko dostępne
sortuj:
tytuł
cena
data
audiobook
Okładka książki Ziele na kraterze - Audiobook
Po ukazaniu się w kraju „Ziela na kraterze” w 1957 roku czytelnicy dziennika „Życie Warszawy” uznali tę książkę za najlepszą publikację poświęconą powstańczej Warszawie. Aleksandra Ziółkowska-Boehm Autobiograficzne „Ziele na kraterze” to najbardziej znana i niezwykle popularna powieść Wańkowicza, który stracił w Powstaniu Warszawskim córkę, Krystynę. Pomimo przejmujących opisów codzienności w okupowanej Warszawie i prób wysłowienia niewyobrażalnego bólu rodziców po stracie dziecka, ta powieśćjest przede wszystkim afirmacją życia, bliskich więzi rodzinnych, pełną humoru skarbnicą anegdot i zapomnianego już folkloru ziemiańskiego. Czaruje odbiorców już od pierwszych zdań.
18,62
29,95 zł
Okładka książki Tędy i owędy
Wydanie Tędy i owędy kompletne bez skrótów i cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora. W tym wydaniu znajdziesz naukowe omówienie, ułatwiające pracę z tekstem, pozwalające na pełne zrozumienie przedstawionych wydarzeń i kontekstu społeczno-historycznego oraz usystematyzowanie wiadomości o gatunku literackim, jaki reprezentuje utwór.Tędy i owędy to zbiór gawęd wspomnieniowych autorstwa Melchiora Wańkowicza - twórcy uważanego za niekwestionowanego mistrza formy literackiej, jaką jest gawęda. Kolejne utwory udowadniają mistrzostwo językowe autora, bawią, śmieszą, ale także wzruszają, skłaniają do refleksji i zastanowienia. Zabierają czytelnika w fascynującą podróż przez rozmaite miejsca i zmieniające się czasy, widziane przez pryzmat historii życia samego autora oraz jego rodziny - przed oczami czytelnika rozwija się panorama końca okresu zaborów, dwudziestolecia międzywojennego, powojennej Ameryki i rzeczywistości PRL-u.Teraz po raz pierwszy zbiór dostępny z naukowym omówieniem, ułatwiającym wychwycenie wszystkich walorów literackich i językowych utworu, a także pozwalającym łatwiej zrozumieć kontekst społeczny, historyczny i kulturowy gawęd, tak istotny dla możliwości docenienia wszystkich walorów zbioru. Jest to wydanie kompletne, bez cięć w treści, uwzględniające także zmiany dokonane przez samego autora w późniejszych edycjach książki. Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie estetyczne i trwałe.Polecamy w szczególności uczniom, ale także wszystkim miłośnikom twórczości Melchiora Wańkowicza.
44,90
Okładka książki Ziele na kraterze
Ziele na kraterze w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowewydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe archiwalne fotografie,jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja naszlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Przedstawiamy jedną znajbardziej znanych książek autorstwa Melchiora Wańkowicza - Ziele na kraterze.Utwór ten stanowi zbeletryzowany zapis historii rodziny autora na tle czasów, wjakich przyszło jej żyć.W charakterystyczny dla siebie sposób autorprezentuje barwne, ciekawe, pełne niespodzianek dwudziestolecie międzywojenne,będące swoistym zderzeniem polskiej tradycji z nowoczesnością i postępem, aleteż trudne i niebezpieczne czasy drugiej wojny światowej i powstaniawarszawskiego, które na zawsze odcisnęło tragiczne piętno na rodzinieWańkowiczów. Galeria bohaterów występujących w utworze to postacie żywe,interesujące, wielowymiarowe, nakreślone bez prób idealizacji - i właśniedlatego książka zaciekawia i nie pozwala pozostać obojętnym.Przedstawiamywydanie w znanej i poczytnej serii Kolorowa Klasyka - zilustrowane oryginalnymmateriałem zdjęciowym z archiwum rodziny, przygotowane w estetycznej, stonowanejszacie graficznej. Jest to wydanie kompletne, bez cięć w treści, w pełni zgodnez oryginalnym tekstem autora bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych.Wersja w twardej oprawie jest szczególnie trwała i elegancka.Gorącopolecamy!
25,22
44,90 zł
Okładka książki Ziele na kraterze
Wydanie Ziela na kraterze kompletne bez skrótów i cięć w treści, w pełnizgodne z oryginalnym tekstem autora - bez późniejszych zmian i poprawekredakcyjnych. W tym wydaniu znajdziesz naukowe omówienie, ułatwiające pracę ztekstem, pozwalające na pełne zrozumienie przedstawionych wydarzeń i kontekstuspołeczno-historycznego oraz usystematyzowanie wiadomości o Autorze i jegorodzinie przedstawionej na kartach utworu.Przedstawiamy jedną z najlepszychksiążek autorstwa Melchiora Wańkowicza - Ziele na kraterze. Utwór ten jestliterackim zapisem historii rodziny autora na tle czasów, w jakich przyszło jejżyć.Pisarz prezentuje barwne, ciekawe, pełne niespodzianek dwudziestoleciemiędzywojenne, będące swoistym zderzeniem polskiej tradycji z nowoczesnością ipostępem, ale też trudne i niebezpieczne czasy drugiej wojny światowej ipowstania warszawskiego, które odcisnęło tragiczne piętno na rodzinieWańkowiczów. Bohaterowie to postaci żywe, wielowymiarowe, nakreślone bez próbidealizacji.Teraz po raz pierwszy powieść dostępna z naukowym omówieniem,pozwalającym łatwiej zrozumieć zaprezentowaną historię i jej tło społeczne,historyczne i kulturowe, a także ułatwiającym wychwycenie wszystkich walorówliterackich i językowych utworu, tak istotne dla możliwości docenienia artyzmu iwieloaspektowości Ziela na kraterze. Jest to wydanie kompletne, bez cięć wtreści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora bez późniejszych zmian ipoprawek redakcyjnych.Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie estetyczne,eleganckie i trwałe.Polecamy w szczególności uczniom, ale także wszystkimmiłośnikom twórczości Melchiora Wańkowicza.
15,70
27,95 zł
Okładka książki Ziele na kraterze
Ziele na kraterze w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Przedstawiamy jedną z najbardziej poczytnych książek autorstwa Melchiora Wańkowicza - Ziele na kraterze. Utwór ten stanowi zbeletryzowany zapis historii rodziny autora na tle czasów, w jakich przyszło jej żyć.W charakterystyczny dla siebie sposób autor prezentuje barwne, ciekawe, pełne niespodzianek dwudziestolecie międzywojenne, będące swoistym zderzeniem polskiej tradycji z nowoczesnością i postępem, ale też trudne i niebezpieczne czasy drugiej wojny światowej i powstania warszawskiego, które na zawsze odcisnęło tragiczne piętno na rodzinie Wańkowiczów. Postacie zaprezentowane na tym tle są żywe, interesujące, wielowymiarowe, nakreślone bez prób idealizacji - i właśnie dlatego książka zaciekawia i nie pozwala pozostać obojętnym.Przedstawiamy wydanie w znanej i poczytnej serii Kolorowa Klasyka - zilustrowane oryginalnym materiałem zdjęciowym z archiwum rodziny, przygotowane w estetycznej, stonowanej szacie graficznej. Jest to wydanie kompletne, bez cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych.Zapraszamy do lektury!
16,81
29,90 zł
Okładka książki Ziele na kraterze GREG
Wydanie Ziela na kraterze kompletne bez skrótów i cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora - bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych. W tym wydaniu znajdziesz naukowe omówienie, ułatwiające pracę z tekstem, pozwalające na pełne zrozumienie przedstawionych wydarzeń i kontekstu społeczno-historycznego oraz usystematyzowanie wiadomości o Autorze i jego rodzinie przedstawionej na kartach utworu. Przedstawiamy jedną z najbardziej znanych książek autorstwa Melchiora Wańkowicza - Ziele na kraterze. Utwór ten jest literackim zapisem historii rodziny autora na tle czasów, w jakich przyszło jej żyć. Pisarz prezentuje barwne, ciekawe, pełne niespodzianek dwudziestolecie międzywojenne, będące swoistym zderzeniem polskiej tradycji z nowoczesnością i postępem, ale też trudne i niebezpieczne czasy drugiej wojny światowej i powstania warszawskiego, które odcisnęło tragiczne piętno na rodzinie Wańkowiczów. Bohaterowie to postaci żywe, wielowymiarowe, nakreślone bez prób idealizacji. Teraz po raz pierwszy powieść dostępna z naukowym omówieniem, ułatwiającym wychwycenie wszystkich walorów literackich i językowych utworu, a także pozwalającym łatwiej zrozumieć zaprezentowaną historię i jej tło społeczne, historyczne i kulturowe, tak istotne dla możliwości docenienia artyzmu i wieloaspektowości Ziela na kraterze. Jest to wydanie kompletne, bez cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora – bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych. Polecamy w szczególności uczniom, ale także wszystkim miłośnikom twórczości Melchiora Wańkowicza.
12,89
22,95 zł
Okładka książki Ziele na kraterze Tędy i owędy Wybór
Melchior Wańkowicz był jednym z najwybitniejszych polskich reportażystów XX wieku. Jego Ziele na kraterze oraz Tędy i owędy to książki wielokrotnie wznawiane i wciąż chętnie czytane. Wydawnictwo Polarny Lis proponuje lekturowy wybór tekstów z obu tych dzieł. Fragmenty zostały starannie dobrane przez dr hab. Beatę Nowacką, tak aby szanując styl i zamysł autora stworzyć spójną opowieść o domu i rodzinie. Opowieść, która będzie przystępna dla młodego czytelnika i inspirująca dla nauczycieli. Lekturę tego wyboru uprzyjemni wspaniała szata graficzna. Obowiązkowa lektura szkolna dla klas 7-8 szkoły podstawowej.
14,86
23,90 zł
audiobook
Okładka książki Ziele na kraterze - Audiobook
„Ziele na kraterze” jest w twórczości mistrza reportażu pozycją wyjątkową. Tę upstrzoną wspomnieniami i autobiograficznymi wtrętami powieść napisał Wańkowicz w 1951 roku – już po stracie swojej córki Krystyny, łączniczki w Powstaniu Warszawskim. Pomimo rozległych opisów codzienności w okupowanej Warszawie i prób wysłowienia niewyobrażalnego bólu rodziców po stracie dziecka, „Ziele na kraterze” stanowi przede wszystkim afirmację życia, bliskich więzi rodzinnych, pełną humoru skarbnicę anegdot i zapomnianego już folkloru ziemiańskiego. Czaruje odbiorców już od pierwszych zdań.
20,20
29,95 zł
Produkt niedostępny
1
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj