KATEGORIE
KONTO
tylko dostępne
sortuj:
tytuł
cena
data
Okładka książki Tombland
"Tudor England is brought vividly to life in Tombland, the seventh novel in C. J. Sansom's number one bestselling Shardlake series, for fans of Hilary Mantel and Philippa Gregory. *The Sunday Times Number One Bestseller* Summer, 1549. Two years after the death of Henry VIII, England is sliding into chaos . . . The nominal king, Edward VI, is eleven years old. His uncle Edward Seymour, Duke of Somerset, rules as Protector. The extirpation of the old religion by radical Protestants is stirring discontent among the populace while the Protector’s prolonged war with Scotland is proving a disastrous failure and threatens to involve France. Worst of all, the economy is in collapse, inflation rages and rebellion is stirring among the peasantry. Since the old King’s death, Matthew Shardlake has been working as a lawyer in the service of Henry’s younger daughter, the Lady Elizabeth. The gruesome murder of Edith Boleyn, the wife of John Boleyn – a distant Norfolk relation of Elizabeth's mother – which could have political implications for Elizabeth, brings Shardlake and his assistant Nicholas Overton to the summer assizes at Norwich. There they are reunited with Shardlake’s former assistant Jack Barak. The three find layers of mystery and danger surrounding Edith's death, as a second murder is committed. And then East Anglia explodes, as peasant rebellion breaks out across the country. The yeoman Robert Kett leads a force of thousands in overthrowing the landlords and establishing a vast camp outside Norwich. Soon the rebels have taken over the city, England’s second largest. Barak throws in his lot with the rebels; Nicholas, opposed to them, becomes a prisoner in Norwich Castle; while Shardlake has to decide where his ultimate loyalties lie, as government forces in London prepare to march north and destroy the rebels. Meanwhile he discovers that the murder of Edith Boleyn may have connections reaching into both the heart of the rebel camp and of the Norfolk gentry . . . Includes an Historical Essay from the author on Reimagining Kett's Rebellion."
34,98
40,00 zł
Produkt niedostępny
Okładka książki Lamentacje
Burzliwe lata u schyłku panowania angielskiego króla z dynastii Tudorów, Henryka VIII, który uznał się za zwierzchnika Kościoła w Anglii, lecz w kwestiach wiary pozostał rozdarty między tradycyjnymi, katolickimi, a protestanckimi praktykami. O wpływy na dworze walczą dwa stronnictwa, konserwatywne i reformatorskie. Do tego drugiego należy ostatnia małżonka króla, Katarzyna Parr, pracująca właśnie nad dziełem w duchu reformatorskim, "Lamentacje grzesznika", które może zostać uznane za heretyckie. Ma je zniszczyć, ale wcześniej zostaje ono w zagadkowych okolicznościach skradzione. Gdyby Henryk dowiedział się o jego istnieniu, królowa mogłaby przypłacić to życiem. Pomóc w odszukaniu księgi ma pomóc prawnik z londyńskiej palestry, Matthew Shardlake, który w przeszłości już nieraz wyświadczał Katarzynie przysługi. Jest to niebezpieczna misja, grożąca oskarżeniem o herezję i spalenie na stosie. Matthew, od lat zadurzony w królowej, podejmuje śledztwo, angażując swych współpracowników i podopiecznych. Ustala, że "Lamentacje" trafiły do małej londyńskiej drukarni, wokół której skupia się grupa radykalnych reformatorów. Tymczasem kolejne osoby zamieszane w kradzież a następnie próby wydania dzieła drukiem giną w tajemniczych okolicznościach, Matthew zaś ma wrażenie, że ktoś śledzi każdy jego krok.
37,17
42,50 zł
Produkt niedostępny
Okładka książki Papierowe imperium
Akcja Papierowego imperium rozgrywa się w roku 1952 w alternatywnym świecie, w którym nie doszło do drugiej wojny światowej. Europa została podbita przez Niemców, a w sprzymierzonej z nimi Wielkiej Brytanii coraz silniejsze są wpływy faszystów. Ośrodkiem prawdziwej władzy w Londynie jest kierowana przez generała Rommla olbrzymia ambasada Niemiec. Pod wodzą Winstona Churchilla powstaje ruch oporu, którego członkiem jest również wyższy urzędnik żydowskiego pochodzenia David Fitzgerald już od dwóch lat fotografujący i przekazujący opozycji tajne rządowe dokumenty. Teraz czeka go nowe zadanie: wraz z kilkuosobową ekipą musi wydobyć ze szpitala psychiatrycznego przetrzymywanego tam naukowca, doktora Franka Muncastera, który jest w posiadaniu informacji mogących zmienić przyszłość kraju. Ale Muncasterem zainteresowani są również ludzie z niemieckiej ambasady, których wspiera oddelegowany specjalnie w tym celu z Berlina bezwzględny łowca głów Sturmbannfhrer Gunther Hoth.
31,27
42,00 zł
Produkt niedostępny
1
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj