Biocentryzm. Kwantowość, człowiek, wszechświat - Robert Lanza
Biocentryzm jest pojęciem, które zakłada, że otoczenie człowieka jest zależne od obserwatora. Według tej teorii nie istnieje obiektywny obraz świata, a wszystko, co wokół siebie widzimy jest wytworem naszych umysłów stanowiącym subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości. W książce pt. „Biocentryzm” znajdziesz całkowicie nowe teorie powstania świata, celu i istoty życia, oraz momentu śmierci.
Robert Lanza
Lek. med. Robert Lanza uważany jest za jednego z czołowych światowych badaczy. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. naukowych w Advanced Cell Technology, a także jest adiunktem w Wake Forest University School of Medicine. Napisał wiele publikacji i dwadzieścia książek naukowych. Jets ponadto właścicielem patentów do wielu wynalazków.
Jesteś twórcą wszechświata
Biocentryzm łączy fundamenty dla nowych dociekań w fizyce i kosmologii. Książka ta wyłoży zasady biocentryzmu, a wszystkie one zbudowane są na solidnej nauce i wszystkie wymagają ponownego przemyślenia naszych współczesnych teorii fizycznego wszechświata. Może on się wydawać radykalną ucieczką od obecnego rozumowania, i tak właśnie jest. Ale wskazówki nas do tego prowadzące pojawiały się przez lata.
Fragment książki
Mechanika kwantowa opisuje maleńki świat atomu i jego składników oraz ich zachowanie, z zadziwiającą, jeżeli nie probabilistyczną, dokładnością. Stosuje się ją w projektowaniu i produkcji dużej części technologii, która ma znaczący udział w życiu współczesnego społeczeństwa, jak np. przy tworzeniu laserów albo komputerów o skomplikowanej budowie. A jednak mechanika kwantowa na wiele sposobów zagraża nie tylko naszym podstawowym czy bezwzględnym pojęciom przestrzeni i czasu, lecz także wszystkim koncepcjom porządku i bezpiecznej przewidywalności typu newtonowskiego. Warto zastanowić się tutaj nad dawną maksymą Sherlocka Holmesa, która mówi, że „gdy wykluczyłeś to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, nawet najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą”. W tym rozdziale przeciśniemy się przez dowody na teorię kwantową równie rozmyślnie, jak mógłby to uczynić Holmes, by nie zostać zbitym z tropu przez trzysta lat uprzedzeń nauki. Przyczyną, dla której naukowcy „dają się wciągnąć w ślepą uliczkę”, jest to, że nie zgadzają się oni na założenie natychmiastowych i oczywistych implikacji wynikających z przeprowadzonych eksperymentów. Biocentryzm stanowi jedyne możliwe do zrozumienia przez człowieka wyjaśnienie tego, w jaki sposób świat jest taki, a nie inny, i mało prawdopodobne, że uronimy chociaż jedną łzę, opuszczając drogę konwencjonalnego rozumowania.