KATEGORIE
KONTO
tylko dostępne
sortuj:
tytuł
cena
data
NOWOŚĆ
Okładka książki Endokrynoseksuologia
Wyjątkowy - na polskim rynku medycznym – podręcznik, napisany przez dwóch klinicystów i naukowców, łączących w sobie szerokie spojrzenia na różne dyscypliny medyczne i wyznających zintegrowany model medyczny. Pierwsze tak szerokie omówienie kwestii zaburzeń funkcjonowania seksualnego kobiet i mężczyzn ze schorzeniami endokrynologicznymi. W publikacji omówiono wszystkie zagadnienia funkcjonowania seksualnego mężczyzn i kobiet ze schorzeniami określonego gruczołu wydzielania wewnętrznego. Opisano również funkcjonowanie seksualne w cukrzycy, stanach przed cukrzycowych, zespole metabolicznym, a także obraz endokrynologiczny u osób transpłciowych. To również źródło ciekawej wiedzy dla osób zainteresowanych tematyką funkcjonowania seksualnego u osób w przebiegu różnych schorzeń endokrynologicznych. Książka ma charakter interdyscyplinarny i jest adresowana do lekarzy wszystkich specjalizacji, choć w największym stopniu do seksuologów, endokrynologów, diabetologów, psychiatrów, psychologów, internistów oraz lekarzy medycyny rodzinnej.
109,74
139,00 zł
Okładka książki Wiktora Degi ortopedia i rehabilitacja
Nowa uaktualniona trzecia edycja podręcznika jest źródłem kompleksowej współczesnej i praktycznej wiedzy niezbędnej w pracy lekarza zajmującej się narządem ruchu. Zaprezentowane w trzech częściach treści (zagadnienia ogólne, ortopedia szczegółowa, traumatologia), ponad 800 dobrze dobranych rycin, odwołania do źródeł przedstawianych informacji oraz bardzo precyzyjny język powodują, że książka jest przystępna dla wszystkich, którzy po nią sięgną. Warto zwrócić uwagę na części podręcznika prezentujące aspekty praktyczne omawianych zagadnień – są ważnym elementem kształcenia. Podręcznik odpowiada na potrzeby programu specjalizacji w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dodatkowy materiał w wersji elektronicznej znajduje się na platformie edu.pzwl.pl i jest dostępny za pośrednictwem kodu QR.
204,48
259,00 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Ból w chorobach reumatycznych. Diagnozowanie i leczenie. Cz. 2
Ból wywiera wpływ na wszystkie sfery naszego życia, znacznie pogarsza jego jakość oraz pozostaje najczęstszym powodem wizyty u lekarza. Część druga serii publikacyjnej uzupełnia wiedzę prezentowaną w części pierwszej dotyczącą przyczyn bólu w zdefiniowanych chorobach reumatycznych. Poruszane są w niej tematy bólu w chorobach, takich jak: młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, przewlekłe wieloogniskowe zapalenie kości i szpiku, czy zapaleniach naczyń oraz w fibromialgii i chorobach zaliczanych do reumatyzmu tkanek miękkich. W tej publikacji przedstawiamy również koncepcje leczenia, głównie w zakresie farmakoterapii bólu, ale z uwzględnieniem metod leczenia procesów zapalnych. nadzieję, że książka będzie przydatna dla lekarzy różnych specjalności w ich codziennej praktyce medycznej, dzięki czemu przyczyni się do dobrego, nowoczesnego diagnozowania i leczenia bólu u pacjentów.
62,37
79,00 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Kanałopatie potasowe Ujęcie interdyscyplinarne
Unikatowa pozycja na rynku wydawniczym. Na półce księgarskiej brakowało opracowania, które w sposób interdyscyplinarny poruszałoby temat kanałopatii. Kanałopatie to grupa genetycznie i fenotypowo heterogennych zaburzeń neurologicznych, które wynikają z genetycznie uwarunkowanych defektów w funkcjonowaniu kanałów jonowych. Obejmują zaburzenia neurologiczne, sercowo-naczyniowe, czy mięśniowe. Obecnie rozpoznaje się coraz więcej chorób związanych z zaburzeniami funkcjonowania kanałów jonowych. Przykładowo kontrola nad przewodnictwem potasowym jest korzystna w leczeniu padaczki. Terapia genowa dotycząca kanałów potasowych jest jedną z najbardziej obiecujących metod leczenia farmakoopornej padaczki ogniskowej. Publikacja jest skierowana do lekarzy specjalistów neurologów, kardiologów, diabetologów, czy nefrologów.
101,85
129,00 zł
Okładka książki Neurologia Podręcznik dla studentów medycyny Tom 1-2
Trzecie wydanie „Neurologii. Podręcznika dla studentów medycyny” ma za zadanie uwspółcześnić szybko rozwijającą się wiedzę w naukach neurologicznych. Od poprzedniej edycji w 2014 r. niemal każda dziedzina kliniczna neurologii zmieniła się zarówno pod kątem epidemiologicznym, diagnostycznym, jak i terapeutycznym. Nowy kształt mają m.in. rozdziały omawiające otępienia, stwardnienie rozsiane, zawroty głowy, choroby nerwowo-mięśniowe, zakaźne, obwodowego układu nerwowego, czy schorzenia demielinizacyjne. Staranne opracowanie to również nowoczesne i istotne wiadomości z neurogenetyki, neurosonologii oraz neuropatologii. Oprócz znanych i cenionych nauczycieli akademickich do współtworzenia podręcznika zaprosiliśmy młodszych specjalistów. Mamy nadzieję, że świeże spojrzenie na zagadnienia neurologii klinicznej będzie dobrze korespondowało z nowym pokoleniem studentów medycyny.
220,27
279,00 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Cukrzyca typu 2. Kompendium farmaceuty
Publikacja stanowi praktyczne narzędzie umożliwiające farmaceutom sprawowanie opieki farmaceutycznej nad pacjentami z cukrzycą typu 2 leczonymi lekami przeciwcukrzycowymi. Stanowi źródło aktualnych i usystematyzowanych informacji niezbędnych do prowadzenia ciągłej opieki farmaceutycznej nad pacjentem z cukrzycą oraz świadczenia usług zaplanowanych do wdrożenia w najbliższym czasie, tj. usługa nowy lek i przeglądy lekowe. Znajdują się w niej informacje dotyczące edukacji i niefarmakologicznych zaleceń, najważniejszych wskazówek odnoszących się do konsultacji i przeglądów lekowych u diabetyków. Całość uzupełniona jest o przewodnik umożliwiający wyszukanie najważniejszych informacji o leku (m.in. działania niepożądane, ryzyko wystąpienia hipoglikemii, interakcje, postępowanie w sytuacjach szczególnych, najważniejsze informacje dla pacjenta). Cenne wskazówki oraz zalecenia są zaprezentowane w sposób praktyczny i przejrzysty z wykorzystaniem schematów postępowania oraz tabel. Publikacja jest przeznaczona dla farmaceutów.
62,37
79,00 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Okulistyka
Zwiększająca się znacznie w ostatnich latach liczba urazów czaszkowo-twarzowych powoduje, że ich rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie ma istotne znaczenie praktyczne oraz wymaga kompleksowej współpracy lekarzy wielu specjalności. Błędne rozpoznanie i niewłaściwe leczenie tych urazów powoduje liczne zaburzenia w narządzie wzroku. Powikłania okulistyczne mogą prowadzić do trwałego kalectwa wyłączającego pacjentów z życia zawodowego, a nawet społecznego. Okulistyka. Podręcznik dla studentów stomatologii i stażystów to publikacja, która w przejrzysty i zwięzły sposób przedstawia zagadnienia dotyczące anatomii i fizjologii narządu wzroku oraz wybranych jednostek chorobowych, dostępnych badań diagnostycznych i aktualnych schematów leczenia. Książka zawiera niezbędny dla każdego studenta zakres wiedzy o fizjologii i chorobach oczu. Może być również przydatna stomatologom w ich codziennej pracy. Omówione w niej zagadnienia są wynikiem wieloletniego doświadczenia autorów w nauczaniu studentów.
157,11
199,00 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Opieka nad noworodkiem urodzonym przedwcześnie
Książka omawia współczesne procedury sprawowania kompleksowej, holistycznej opieki nad wcześniakiem. Publikacja zawiera aktualne standardy postępowania położnej i pielęgniarki w opiece nad noworodkiem przebywającym w oddziale intensywnej terapii neonatologicznej. Książka została również wzbogacona o elementy opieki nad noworodkiem poddanym procedurze ECMO oraz takim, u którego została zastosowana hipotermia lecznicza. W rozdziałach poruszono również tematy dotyczące wczesnej stymulacji ukierunkowanej na rozwój, problematyki natury etycznej, komunikacji interpersonalnej w oddziale intensywnej terapii noworodka między członkami zespołu terapeutycznego oraz między personelem a rodzicami. Opracowanie powstało na podstawie literatury o zasięgu międzynarodowym i wieloletniej praktyki klinicznej autorów. Publikacja jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunku położnictwo i pielęgniarstwo, a także do osób specjalizujących się w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.
109,74
139,00 zł
Okładka książki Badanie fizykalne w praktyce położnej
Nowa odsłona serii Biblioteka Położnej Jedyna taka publikacja na rynku wydawniczym skierowana do położnych. Książka omawia zagadnienia dotyczące badania fizykalnego w ginekologii, ginekologii wieku dziecięcego, badania fizykalnego gruczołów piersiowych, badania fizykalnego w ciąży i czasie porodu, połogu oraz noworodka i niemowlęcia. Szczególną wartością publikacji są rozdziały dotyczące USG wykonywanego w czasie ciąży, porodu i połogu mieszczącego się w zakresie kompetencji położnej. Książka została wzbogacona również o materiały multimedialne, w tym 49 krótkich filmów nawiązujących do opisanych treści. Publikacja jest skierowana nie tylko do studentów kierunków medycznych, lecz także osób już wykonujących swój zawód. Może być wykorzystywana w ich codziennej praktyce zawodowej i być źródłem wiedzy w kształceniu podyplomowym.
125,53
159,00 zł
Okładka książki Farmakoterapia u pacjentów w wieku podeszłym
Wydanie z serii „W gabinecie lekarza POZ”, przedstawiające praktyczne problemy związane z farmakoterapią u pacjentów w wieku podeszłym. Publikacja niezwykle cenna zarówno dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, internistów i geriatrów, ale także dla lekarzy innych specjalności, którzy mają do czynienia w swojej praktyce z pacjentami geriatrycznymi z wielochorobowością. Przedstawiono tu najważniejsze aspekty terapii pacjentów w starszym wieku, jak farmakokinetyka leków, racjonalna farmakoterapia i stosowanie antybiotyków w geriatrii, specyfika leczenia psychiatrycznego, a także kardiologicznego, leczenia bólu i chorób przewodu pokarmowego. Nie pominięto ważnego tematu w populacji geriatrycznej – suplementacji, zespołu kruchości oraz geriatrycznego zespołu post-COVID. Publikację uzupełniają treści dotyczące najczęstszych działań niepożądanych oraz interakcji lekowych w omawianej grupie chorych.
78,16
99,00 zł
Okładka książki Anatomia ultrasonograficzna. Kolorowy atlas
Ultrasonografia jest doskonałym narzędziem w rękach doświadczonego lekarza. Ale od czegoś trzeba zacząć! I to jest właśnie książka na dobry początek nauki. W III wydaniu uznanego podręcznego atlasu przeredagowano i uzupełniono rozdziały dotyczące pęcherzyka żółciowego, śledziony i nerek. Poszerzono również rozdziały dotyczące gruczołu krokowego i macicy. W publikacji można znaleźć m.in.: 308 dokładnie oznakowanych i opisanych par rycin i zdjęć; standardowe płaszczyzny obrazowania poszczególnych narządów; topografię anatomicznych organów i struktur we wszystkich trzech płaszczyznach obrazowania. Publikacja jest adresowana do studentów medycyny, lekarzy radiologów, rezydentów i techników radiologii.
117,64
149,00 zł
Okładka książki Neurochirurgia. Tom 2
Neurochirurgia autorstwa Marka S. Greenberga jest synonimem najbardziej klasycznego podręcznika neurochirurgicznego, który do tej pory się ukazał. Dwutomowe polskie wydanie oparte jest na 9. edycji oryginału. Przyjazna i łatwa w nawigacji książka łączy w kompleksowy sposób szeroki zakres wytycznych dotyczących praktyki klinicznej. Szczegółowy i obszerny podręcznik obejmuje całe spektrum neurochirurgii, w tym anatomię, fizjologię, diagnostykę różnicową oraz aktualne zasady postępowania zachowawczego i chirurgicznego. Zawiera również treści dotyczące dziedzicznych, rozwojowych i nabytych zaburzeń neurologicznych mających wpływ na pacjentów pediatrycznych i geriatrycznych. To znakomite kompendium wiedzy powinno stać się obowiązkową książką referencyjną w codziennej praktyce neurochirurgów i rezydentów.
275,54
349,00 zł
Okładka książki Neurochirurgia Tom 1
Neurochirurgia autorstwa Marka S. Greenberga jest synonimem najbardziej klasycznego podręcznika neurochirurgicznego, który do tej pory się ukazał. Dwutomowe polskie wydanie oparte jest na 9. edycji oryginału. Przyjazna i łatwa w nawigacji książka łączy w kompleksowy sposób szeroki zakres wytycznych dotyczących praktyki klinicznej. Szczegółowy i obszerny podręcznik obejmuje całe spektrum neurochirurgii, w tym anatomię, fizjologię, diagnostykę różnicową oraz aktualne zasady postępowania zachowawczego i chirurgicznego. Zawiera również treści dotyczące dziedzicznych, rozwojowych i nabytych zaburzeń neurologicznych mających wpływ na pacjentów pediatrycznych i geriatrycznych. To znakomite kompendium wiedzy powinno stać się obowiązkową książką referencyjną w codziennej praktyce neurochirurgów i rezydentów.
275,54
349,00 zł
Okładka książki Alergologia w praktyce klinicznej Część 2
Dwuczęściowa publikacja Alergologia w praktyce klinicznej została przygotowana przez zespół specjalistów pod kierunkiem prof. Kariny Jahnz-Różyk, prof. Macieja Kupczyka i prof. Radosława Gawlika. Monografia w sposób szczegółowy uwzględnia najnowszą wiedzę z zakresu alergologii, ukazując jej wielodyscyplinarny aspekt. Zaproszeni do współpracy wybitni naukowcy z całej Polski omówili najważniejsze krajowe i międzynarodowe zalecenia potrzebne w codziennej praktyce alergologicznej. Część pierwsza obejmuje: anafilaksję i wstrząs anafilaktyczny, diagnostykę molekularną, nadwrażliwość na pokarmy oraz leki, swoistą immunoterapię alergenową, alergię na jad owadów błonkoskrzydłych, odrębności alergiczne chorób u dzieci, choroby alergiczne związane z pracą zawodową oraz wrodzone błędy odporności. Całość została poprzedzona wyczerpującym wstępem opisującym obecną sytuację alergologii w Polsce. W części drugiej poruszono tematy związane z alergicznymi chorobami oczu, nieżytem nosa i zapaleniem zatok przynosowych z polipami nosa, choroby układu oddechowego, obrzęk naczynioruchowy, zespoły eozynofilowe oraz choroby skóry. Kompleksowe ujęcie tematu oraz multidyscyplinarność sprawiają, że publikacja jest przydatna zarówno dla studentów uczących się alergologii, jak i profesjonalistów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z przedstawionej dziedziny.
93,95
119,00 zł
Okładka książki Endokrynologia ginekologiczna i rozrodczość. Najczęstsze problemy
Endokrynologia ginekologiczna i rozrodczość. Najczęstsze problemy” to kolejne wydanie ginekologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Piotra Laudańskiego. Pierwszy rozdział, autorstwa prof. Grzegorza Polaka, szczegółowo opisuje możliwości zastosowania gonadotropin do stymulacji monoowulacji. Należy pamiętać, że leczenie to jest drogie, ale objęte refundacją – jednakże tylko do trzech cykli, bez względu na to, czy jest to stymulacja mnogiego jajeczkowania, jaką stosujemy do procedury zapłodnienia pozaustrojowego, czy też właśnie do stymulacji monoowulacji. W kolejnym rozdziale dr Cezary Wojtyła opisuje podstawy inseminacji domacicznej, która wciąż jest powszechnie stosowanym zabiegiem, jednakże o dość ograniczonej skuteczności. Z drugiej strony uważam, że nadal znajduje swoje miejsce w codziennej praktyce i przy spełnieniu określonych wskazań medycznych inseminacja powinna być rekomendowana naszym pacjentkom. W kolejnym rozdziale prof. Iwona Szymusik opisuje podstawy diagnostyki i postępowanie w niezwykle ważnym zaburzeniu, jakim jest brak miesiączki. W związku z bardzo wysoką skutecznością zamrażania i rozmrażania zarodków coraz częściej stosujemy odpowiednie przygotowanie endometrium do transferu. Najczęściej stosujemy terapię hormonalną estrogenowo-progesteronową, która jednak, co wykazuje coraz większa liczba badań, obarczona jest nieco zwiększonym ryzykiem wybranych powikłań ciążowych. Alternatywnie możemy stosować cykle naturalne, na co w swoim rozdziale zwraca uwagę dr Marta Paliga. Mało który temat wywołuje tak zróżnicowane poglądy, jeśli chodzi o samą definicję, ale także rozpoznanie czy leczenie, jak insulinooporność. Jest ona jednym z najbardziej „popularnych” czy wręcz kontrowersyjnych zagadnień w codziennej praktyce lekarza ginekologa, szczególnie zajmującego się problemami endokrynologii ginekologicznej. Procedura zapłodnienia pozaustrojowego, popularnie zwana „leczeniem in vitro”, jest już bardzo dobrze wystandaryzowana i powszechnie stosowana na całym świecie. To metoda wciąż bardzo nowoczesna, ale już nie nowa. W swoim rozdziale mgr Monika Tyśnicka, embriolożka kliniczna, przedstawia przebieg procedury z punktu widzenia embriologa SPIS ROZDZIAŁÓW Monofolikularna indukcja jajeczkowania gonadotropinami Inseminacja domaciczna Przygotowanie endometrium do transferu Amenorrhea – aspekty kliniczne rozpoznania i postępowanie Insulinooporność Za zamkniętymi drzwiami laboratorium IVF
72,22
99,00 zł
Okładka książki Ból u dziecka
Ból u dziecka. Diagnostyka i leczenie w praktyce pediatry i lekarza POZ to publikacja, która przedstawia długoletnie doświadczenia klinicysty i psychologa. Książka ma wymiar bardzo praktyczny i składa się z trzech części: I część zwięźle opisuje mechanizmy powstawania bólu, jego rodzaje oraz informacje, jak rozmawiać z dzieckiem o bólu i jak wspierać cierpiącego małego pacjenta, jak rozmawiać o śmierci. II część krótko opisuje metody oceny bólu, z kolei w III części poznajemy przyczyny, diagnostykę imetody leczenia bólu. Publikacja przeznaczona jest dla pediatrów i lekarzy rodzinnych, została napisana w zwięzły sposób, bez zbędnej szczegółowości. Jej dodatkowym atutem są liczne tabele dawkowania poszczególnych leków w zależności od grupy wiekowej,w oparciu o najnowsze wytyczne. W książce znalazły się również zagadnienia etyczno-prawne dotyczące bólu i możliwości, jakie ma lekarz (także w okresie terminalnym u dziecka). Opisano także obowiązki i prawa lekarza, którego najważniejszym powołaniem moralnym jest ograniczanie cierpienia pacjenta, w tym zwłaszcza najbardziej bezbronnych wcześniaków i noworodków oraz małych dzieci, opisane w kodeksach etycznych i prawnych oraz ściśle związane z etosem zawodu i świadomością społeczną praw chorych.
93,95
119,00 zł
Okładka książki Rak wątrobowokomórkowy. Nowotwór inny niż wszystkie
Wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty” z dziedziny onkologii poświęcone rakowi wątrobowokomórkowemu. Publikacja wyjątkowa, bo też opisywany nowotwór, jak wskazuje podtytuł, jest inny niż pozostałe pod wieloma względami i wymaga odmiennych ścieżek postępowania zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu. Poszczególne rozdziały przygotowali znani i cenieni praktycy z poszczególnych dziedzin, szczegółowo opisując etiopatogenezę, profilaktykę oraz metody terapeutyczne stosowane u pacjentów z rakiem wątrobowokomórkowym – terapie miejscowe (termoablacja, embolizacja), leczenie chirurgiczne i wreszcie leczenie systemowe, z uwzględnieniem leczenia uzupełniającego, pierwszej i drugiej linii leczenia oraz leczenia systemowe HCC u pacjenta zakażonego wirusem HBV i/lub HCV. Publikacja jest o tyle cenna, że nie ma na rynku takiego całościowego i aktualnego opracowania dla specjalistów.
78,16
99,00 zł
Okładka książki Urologia. Ilustrowany podręcznik dla studentów i stażystów
Drugie wydanie bestsellerowego podręcznika, nagrodzonego Wyróżnieniem ACADEMIA 2018 za najlepszą publikację akademicką i naukową. Nowoczesny podręcznik powstał z myślą o studentach medycyny i młodych lekarzach, którzy muszą przeanalizować trudną wiedzę w dziedzinie urologii w bardzo krótkim czasie. Najmocniejszą stroną książki jest jej zwięzły i rzeczowy charakter, zrozumiały język, spójna treść, niezbędna wiedza oraz bogaty materiał ilustracyjny. Nowa edycja została uzupełniona o kolejne istotne zagadnienia, m.in. choroby nowotworowe, stany septyczne, urazy, czy urologię geriatryczną. Do podręcznika dołączono również zbiór przypadków klinicznych z pytaniami i odpowiedziami zaprezentowanymi online, dzięki którym można sprawdzić przyswojoną wiedzę. Autorzy dołożyli ogromnych starań, by książka była lekturą nie tylko obowiązkową, lecz również ciekawą.
157,11
199,00 zł
Okładka książki Dieta low-FODMAP
Dieta z ograniczeniem węglowodanów łatwo fermentujących (low-FODMAP) polega na ograniczeniu porcji produktów o wysokiej zawartości FODMAP, niektóre produkty są ograniczane do bardzo małych ilości lub eliminowane (stąd często nazywa się ją dietą eliminacyjną). Koncepcja diety z ograniczeniem FODMAP opiera się na założeniu, że redukcja ich spożycia prowadzi do zmniejszenia efektu osmotycznego w jelicie cienkim oraz intensywności fermentacji przez drobnoustroje jelitowe w jelicie grubym. W konsekwencji te zmiany mogą łagodzić nasilenie bólu brzucha u pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Książka „Dieta low-FODMAP” to pierwsze tak kompleksowe opracowanie, oparte na aktualnych badaniach naukowych oraz doświadczeniu praktycznym i naukowym Autorki. Publikacja jest niezbędna w bibliotece studentów dietetyki i innych kierunków z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dietetyków oraz dla każdego zainteresowanego tematami zespołu jelita drażliwego i diety z ograniczeniem FODMAP.
58,42
74,00 zł
Opakowanie Czerniak 3 Współczesne podejście
„Czerniak 3 – współczesne podejście” to aktualne wydawnictwo przygotowane przez ekspertów różnych specjalności zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworów skóry. Porusza ono zagadnienia niezbędne dla rozwiązywania codziennych problemów terapeutycznych. Leczenie adjuwantowe stało się standardem u chorych na czerniaki o zaawansowaniu lokoregionalnym. Obowiązujący w Polsce program B.59 poprzez wprowadzenie leczenia uzupełniającego po usunięciu przerzutów do węzłów chłonnych pozwala zmniejszyć odsetek chorych kwalifikowanych do leczenia paliatywnego. Ważna jest elastyczność kryteriów tego programu i możliwość stosowania immunoterapii po nawrocie po leczeniu adjuwantowym. W najbliższym czasie jednak leczenie czerniaka okołooperacyjne przesunie się częściowo w kierunku terapii neoadjuwantowej, jak również stosowania leczenia uzupełniającego u chorych po wycięciu czerniaka w stopniu IIB i IIC. Najskuteczniejszym sposobem leczenia systemowego chorych na przerzutowego czerniaka jest obecnie immunoterapia skojarzona anty-PD-1 z anty-CTLA-4, która w badaniach klinicznych pozwoliła na uzyskanie mediany przeżyć całkowitych istotnie przekraczającej 5 lat. Jednak w praktyce klinicznej czynnikiem limitującym jej stosowanie jest znaczna toksyczność. Stąd prace nad zastosowaniem immunoterapii skojarzonej o wysokiej efektywności i mniejszych działaniach ubocznych ‒ nową terapią zarejestrowaną z tą myślą jest skojarzenie anty-PD-1 (niwolumabu) z anty-LAG3 (relatlimabem). Niezwykle istotne są również doświadczenia w doborze terapii ukierunkowanych molekularnie u chorych na zaawansowane czerniaki. W niniejszym opracowaniu omówiono również postępowanie w rzadkich podtypach czerniaków, jak czerniaki błon śluzowych czy zlokalizowane na odsiebnych częściach kończyn. Postęp terapii czerniaka dotyczy również czerniaka błony naczyniowej oka. Zastosowanie tebentafuspu (IMCgp100), przedstawiciela nowej klasy leków ‒ cząsteczki bispecyficznej ukierunkowanej na limfocyty T przy obecności HLA-002, pozwoliło po raz pierwszy na uzyskanie poprawy w zakresie czasu przeżycia całkowitego (OS) zarówno w porównaniu z danymi historycznymi (badanie II fazy – mediana OS 16,8 miesiąca), jak i aktywnego komparatora (badanie III fazy – odsetek OS rocznych 73 vs. 58%, HR 0,51). W pracy uwzględniono również informacje dotyczące leczenia chorych na zaawansowane raki skóry, gdzie obecnie mamy dostępnych kilka sposobów leczenia systemowego. W leczeniu systemowym u chorych na raka podstawnokomórkowego (BCC) wskazane jest zastosowanie inhibitorów szlaku Hedgehog (wismodegib), raka płaskonabłonkowego ‒ immunoterapii cemiplimabem, który znajduje również zastosowanie u chorych na BCC po niepowodzeniu wismodegibu. Immunoterapia jest również obecnie stosowana w leczeniu chorych na rzadki typ raka skóry ‒ raka z komórek Merkla (awelumab).
70,27
89,00 zł
1
/
2
/
3
/
4
/
5
... 58
Idź do strony:
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj