KATEGORIE
KONTO
tylko dostępne
sortuj:
tytuł
cena
data
NOWOŚĆ
Okładka książki Dlaczego odeszłam
Dzisiaj do Waszych rąk, drogie Czytelniczki i drodzy Czytelnicy, trafiają historie czterech kobiet. To kobiety pochodzące z różnych stron kraju, wywodzące się z różnych środowisk, będące także w różnym wieku. Dzielą je setki kilometrów i pokolenia, łączy m.in. To, że w pewnym momencie odrzuciły toksyczny wpływ kości9oła na swoje życie. Wybrały własną drogę światopoglądową, mimo rozmaitych przeciwności. I nie żałują tego, bo zdobyły to, co najważniejsze: odzyskały własne życie, które kościół przywłaszczył sobie już w ich niemowlęctwie. Wyszły na wolność.
17,86
25,90 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Atlas anatomiczny człowieka
Atlas anatomiczny człowieka prezentuje wyjątkowe spojrzenie na cudowną maszynę, jaką jest nasz organizm. Spektakularne ilustracje w wysokiej jakości, stworzone przy użyciu najnowocześniejszej technologii obrazowania.
47,42
84,99 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Pismo święte starego i nowego testamentu. Biblia tysiąclecia wyd. 5 (oprawa lakierowana + paginatory)
Pismo święte starego i nowego testamentu. Biblia tysiąclecia wyd. 5 (oprawa lakierowana + paginatory)
117,72
155,00 zł
Okładka książki Pismo święte starego i nowego testamentu. Biblia tysiąclecia wyd. 5 (oprawa eko + paginatory)
Pismo święte starego i nowego testamentu. Biblia tysiąclecia wyd. 5 (oprawa eko + paginatory)
117,72
155,00 zł
Okładka książki Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu ilustrowane zbiorami muzeów watykańskich Biblia Tysiąclecia (biała)
Polecamy Państwu Pismo Święte w eleganckiej oprawie, z ilustracjami ze zbiorów Muzeum Watykańskiego. Biblia może być wspaniałym rodzinnym upominkiem. Publikacja zawiera tekst piątego wydania Biblii Tysiąclecia zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski.
186,08
245,00 zł
Okładka książki O Ty, z jakiejkolwiek przychodzisz krainy, przeczytaj opowiedzianą pieśń Księga jubileuszowa profes
Księga ta jest hołdem złożonym Profesor Jolancie Sierakowskiej-Dyndo – znakomitej warszawskiej orientalistce i specjalistce w zakresie afganologii – przez jej przyjaciół, kolegów, współpracowników i uczniów. Są wśród nich wybitni orientaliści reprezentujący rozmaite specjalizacje: iraniści, arabiści, indolodzy, japoniści, hebraiści, sinolodzy – wytrawni językoznawcy, literaturoznawcy, historycy, kulturoznawcy, filolodzy, a także dyplomaci oraz przedstawiciele młodego pokolenia iranistów warszawskich. Zebrane w tomie teksty dotyczą cywilizacji i kultury Iranu, Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej, Subkontynentu Indyjskiego, Dalekiego Wschodu, odnosząc się do kwestii polityki, społeczeństwa, historii, prawa, filozofii, religii i literatury. ****** Oh, Thou! Any Land Thou Come From, Read on the Told Song… Essays and Papers in Honour of Professor Jolanta Sierakowska-Dyndo A collection of scientific articles and reminiscences written by outstanding orientalists, colleagues of Professor Jolanta Sierakowska-Dyndo – an eminent scholar in Iranian and Afghan studies – and her students, most of whom now work in the Department of Iranian Studies of the University of Warsaw. The texts explore the civilization and culture of Iran, Middle East, Central Asia, Indian Subcontinent, Far East, referring to politics, society, history, law, philosophy, religion and literature.
35,19
49,00 zł
Okładka książki KOMUNIA Biblia dla dzieci
Biblia dla dzieci prezentuje opowieści ze Starego i Nowego Testamentu opracowane w taki sposób, by dziecko mogło z nich czerpać to, co najciekawsze. Biblia wprowadza młodych czytelników w świat tradycyjnych wartości, a jednocześnie, opatrzona pięknymi ilustracjami, sprawia, że lektura staje się niezwykłą przyjemnością. Barwny i ciepły język ułatwia zrozumienie biblijnego świata. Biblię wyróżniają piękne ilustracje i ciekawa szata graficzna – dzięki temu dzieci będą powracać do książki wielokrotnie. To idealny pamiątkowy podarunek komunijny.
19,09
32,99 zł
Okładka książki Biblia dla dzieci
Biblia jest wyjątkową księgą, która zbliżając nas do Boga, opisujehistorię zbawienia ludzkości. Z tego powodu niezwykle ważne jest,aby z przesłaniem Bożego Słowa trafić również do młodszychczytelników. Niniejsza publikacja stanowi znakomitą pomoc wewprowadzaniu dzieci do zrozumienia przesłania biblijnego o Bożejmiłości oraz o Bożym planie dla każdego człowieka. Opowiadaniabiblijne zawarte w tej książce zostały napisane tak, aby były jaknajbardziej zrozumiałe dla dzieci. Piękne i barwne ilustracjedodatkowo obrazują opisane wydarzenia i postaci biblijne orazsprawią, że na długo pozostaną w pamięci i wyobraźni młodszychczytelników. W ten sposób spotkanie z przesłaniem Bożego Słowabędzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.Biblia dla dzieci to również doskonała pomoc dla rodziców,nauczycieli i katechetów. Uczy, jak zrozumiale i rzetelnie przybliżaćmłodszym czytelnikom postać i charakter Boga. Mamy głębokąnadzieję, że książka ta pomoże dzieciom zrozumieć przesłanie ozbawieniu i wprowadzi je do zaufania Bogu, który objawił się wJezusie Chrystusie.
33,36
59,90 zł
Okładka książki Moje Narodziny
Piękny, ilustrowany album na zdjęcia. Idealny prezent z okazji narodzin dziecka lub na uroczystość chrztu świętego.W albumie: Moje narodziny, Moi rodzice, Drzewo genealogiczne, Pierwszy dzień w moim domu, Sakrament chrztu, Mój Chrzest, Moje pierwsze Święta Bożego, Narodzenia, Moje pierwsze Święta Wielkanocne, Moje pierwsze wakacje, Moje pierwsze urodziny, Moja rodzina, Modlitwa Dziecka Bożego, Modlitwa do Anioła Stróża.
14,79
26,90 zł
Okładka książki Biblia Jerozolimska
Biblia Jerozolimska w małym formacie. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w przekładzie z języków oryginalnych - Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000; Wstępy, przypisy, komentarze i marginalia - La Bible de Jrusalem, Paris 1996. Wydanie polskie Biblii Jerozolimskiej, prawdopodobnie najpopularniejszej edycji Pisma świętego na świecie, to długo oczekiwana przez miłośników Słowa Bożego publikacja. Dzieło powstało dzięki inicjatywie Drogi Neokatechumenalnej w Lublinie na czele z nieżyjącym już jezuitą ks. Alfredem Cholewińskim SJ. Po uzyskaniu osobowości prawnej ruch Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych w archidiecezji lubelskiej pod opieką bpa Zbigniewa Kiernikowskiego dokonał tłumaczenia i opracowania przypisów z Biblii Jerozolimskiej do tekstu wydania piątego Biblii Tysiąclecia, przyjętej przez Konferencję Episkopatu Polski jako tłumaczenie oficjalnie używane w sprawowanej przez Kościół liturgii. Jak napisał Prymas Polski Kardynał Józef Glemp "Biblia Jerozolimska, tłumaczona na różne języki świata, spełnia bardzo ważna rolę w doktrynalnym przekazie słowa objawionego dzięki wprowadzeniom, komentarzom i odnośnikom zamieszczonym na marginesach, umożliwiającym pogłębienie znajomości czytanych tekstów oraz nawiązanie do bogactwa całego przekazu Pisma świętego." BIBLIA JEROZOLIMSKA to wydanie Pisma Świętego w języku francuskim, dzieło zespołu czołowych egzegetów katolickich Francji, kierowanego przez dominikańską szkołę biblijną z Jerozolimy (cole Biblique et Archeologique Franaise de Jrusalem). Inicjatywę i realizację pierwszego wydania, które ukazało się w fascykułach w latach 1948-54 należy przypisać Th.G. Chifflot OP. Wielkie uznanie zyskały zwłaszcza przypisy odwołujące się do hipotezy dokumentów Pięcioksięgu i metody historyczno - krytycznej. W roku 1973 ukazało się nowe wydanie gruntownie przejrzane i rozszerzone, szczególnie o rewizję i uzupełnienie przypisów. Najliczniejsze są wydania BJ w wielu językach z roku 1981. Prace nad BJ trwają ciągle. W roku 2001 ukazało się nowe wydanie BJ, uwzględniające znaczące zmiany, zwłaszcza w podejściu do Biblii hebrajskiej. Obecnie trwają prace nad projektem BJ, które przekracza ramy poprzednich wydań, między innymi poprzez szerokie uwzględnienie wczesnej egzegezy żydowskiej oraz patrystycznej. Wartość i znaczenie Biblii Jerozolimskiej, a także jej niewątpliwy, międzynarodowy sukces stanowią przypisy, które łączą specjalistyczny aparat naukowy z przystępnością objaśnień dla szerokiego kręgu czytelników. Charakterystyczna zwięzłość przypisów pozwoliła zachować jednotomowy format wydania Biblii, co ma ogromne znaczenie praktyczne. Niezwykle pomocne w studium Biblii okazują się także marginalia, jak też wprowadzenia, tablice poglądowe, mapy, czy indeks najważniejszych nazw i pojęć biblijnych. Mamy nadzieję, że polskie wydanie sprosta Państwa oczekiwaniom.
121,36
160,00 zł
Okładka książki Cuda świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
Święta TeresaSiostra i przyjaciółka, która czuwa nad namiJak to się stało, że Teresę Martin, młodą, ukrytą przed światem za kratami Karmelu w Lisieux zakonnicę, pokochało tak wiele osób, a Pius X ogłosił ją największą świętą współczesności? To nie tylko zasługa "małej drogi", o której pisała na kartach Dziejów duszy, zachęcając ludzi, by zaufali miłości Boga, ale także jej skutecznego wstawiennictwa. Obiecała, że po śmierci będzie zsyłać na dusze "deszcz róż". Mija sto pięćdziesiąt lat od jej narodzin i jednocześnie sto lat od ogłoszenia jej błogosławioną, a nadal jest ona jedną z najpopularniejszych świętych Kościoła.W marcu 2019 roku, po siedmiu latach starań, urodziła się nasza kochana córeczka - Ola. Do końca bałam się uwierzyć w swoje szczęście. Nie mam wątpliwości, że jest darem wymodlonym za pośrednictwem św. Teresy.AgnieszkaModlitwaMiłosierny Ojcze, proszę Cię w Imię Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny, św. Teresy i wszystkich świętych, zapal we mnie ducha miłości i daj mi łaskę zdobycia wielu ludzi dla Twojej miłości. Amen.W książce znajdziesz . świadectwa cudów, życiorys św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a także nowennę i inne modlitwy za wstawiennictwem tej świętej.
22,50
38,90 zł
Okładka książki Czy masz sekret? Porozmawiajmy o tym
Utrzymywanie tajemnic może być zabawne... jeśli sekretem jest coś, co uszczęśliwia ciebie i wszystkich innych. Wtedy sekret jest czymś bardzo miłym. Ale jeśli masz sekret, który cię rani... sekret, który cię zasmuca lub przeraża... wtedy poczujesz się znaczniej lepiej, jeśli porozmawiasz o tym z kim, komu ufasz. Może być ci bardzo trudno powiedzieć taki sekret mamie, tacie lub nauczycielowi. Ale najlepiej będzie, jeśli będziesz odważna i porozmawiasz o tym. Kiedy to zrobisz, problem może zniknąć. W serii ukazały się: - " Moi dziadkowie są wyjątkowi " - " Kolory tęczy " - " Kiedy moi rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi " - " Mój tatuś się żeni "
8,19
14,90 zł
Okładka książki Tatuś się żeni. Porozmawiajmy o tym
Dzieci rozwiedzionych rodziców są czasami zdezorientowane lub zmartwione, gdy jedno z rodziców decyduje się ponownie wyjść za mąż. Ta książka opowiada historię dziecka, którego rodzice się rozwiedli. Ale teraz Tata żeni się z kimś innym. Jak dziecko się z tym czuje? Kiedy rodzic ponownie się żeni, dzieci czasami doświadczają uczuć, których nie mogą w pełni zrozumieć. Czy powinne się z tego cieszyć? Czy powinne się smucić? Czy są porzucone? "Mój tatuś się żeni" zachęca chłopców i dziewczęta do zrozumienia, że rodzic, który ponownie się ożeni będzie dalej kochał i opiekował się swoimi dziećmi. W serii ukazały się: - " Moi dziadkowie są wyjątkowi " - " Kolory tęczy " - " Kiedy moi rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi " - " Czy masz sekret? "
8,19
14,90 zł
Okładka książki Kolor tęczy. Porozmawiajmy o tym
Tęcza ma wiele kolorów, a każdy kolor jest inny. Ludzie są trochę jak kolory tęczy, bo każdy z nas jest wyjątkowy. Kształt naszych oczu, kolor naszej skóry, a nawet jedzenie, które jemy różni nas od siebie. Ale najważniejszych aspektach wszyscy jesteśmy bardzo podobni. Wszyscy mamy uczucia, myśli, nadzieje lub marzenia. Uśmiechamy się, gdy jesteśmy szczęśliwi i płaczemy, gdy jesteśmy smutni. Kiedy ludzie z całego świata spotykają się, tworzą wspaniały obraz. Obraz tęczy. Ponieważ wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi, powinniśmy celebrować nasze różnice. Więc zbierzmy się i zbudujmy tęczę! W serii ukazały się: - " Moi dziadkowie są wyjątkowi " - " Mój tatuś się żeni " - " Kiedy moi rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi " - " Czy masz sekret? "
8,19
14,90 zł
Okładka książki Kiedy moi rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi. Porozmawiajmy o tym
Moi rodzice byli przyjaciółmi i byliśmy szczęśliwi. Wszystko robiliśmy razem. Potem wszystko zaczęło się zmieniać. Moi rodzice zawsze byli smutni, a zamiast rozmawiać cały czas się kłócili. Kiedyś myślałam, że to moja wina, że moi rodzice nie są już przyjaciółmi... ale teraz rozumiem, że mogą się lepiej porozumiewać, jeśli każdy z nich mieszka w innym domu. Cokolwiek się stanie, moja mama i mój tata nigdy nie przestaną być moimi rodzicami, a co najlepsze to fakt, że zawsze będą mnie kochać. W serii ukazały się: - " Moi dziadkowie są wyjątkowi " - " Mój tatuś się żeni " - " Moi dziadkowie są wyjątkowi " - " Czy masz sekret? "
8,19
14,90 zł
Okładka książki Moi dziadkowie są wyjątkowi. Porozmawiajmy o tym
Większość dzieci czuje bardzo szczególną więź ze swoimi dziadkami. Babcie i dziadkowie okazują swoim wnukom ten sam rodzaj miłości, którą dają swoim synom i córkom. "Moi dziadkowie są wyjątkowi" opowiada serdeczną historię dziecka i jego dziadków. Chłopcy i dziewczęta są zachęcani do doceniania relacji jakie mają ze swoimi dziadkami. Dzięki temu zachowają miłe wspomnienia o swoich dziadkach jak lata dzieciństwa przeminą i dzieci dorosną. W serii ukazały się: - " Mój tatuś się żeni " - " Kolory tęczy " - " Kiedy moi rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi " - " Czy masz sekret? "
8,19
14,90 zł
Okładka książki Biblia dla dzieci
Biblia jest trudną lekturą, bo często doświadcza współczesnego człowieka, zachwyconego potęgą ludzkiej myśli, niezrozumieniem. Dlatego najlepszym czytelnikiem Pisma Świętego są dzieci przyzwyczajone do poznawania świata i otwarte na Boga. Proponujemy Państwu, aby właśnie z nimi rozpocząć wędrówkę po kartach Biblii. Przystępny język, niezwykle starannie wykonane ilustracje oraz krótkie, specjalnie wybrane fragmenty Pisma Świętego na pewno zachęcą dzieci do modlitwy słowem Boga. Zawarte w poszczególnych opowieściach cytaty z Biblii oswoją dzieci z językiem Pisma Świętego, a Państwu dadzą możliwość obcowania bezpośrednio ze Słowem Bożym. Mamy nadzieję, że Biblia dla dzieci zachęci wiele rodzin do codziennej wspólnej modlitwy Pismem Świętym. Życzymy Państwu nie tylko przyjemnej lektury, ale także owocnych spotkań z samym Bogiem.
38,44
69,90 zł
Okładka książki Biała księga pandemii koronawirusa
Nauka polega na podważaniu wszystkiego, co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da. prof. Tadeusz Kotarbiński, filozof, logik, etyk Po prostu nie można już dłużej wierzyć w wiele opublikowanych badań klinicznych ani polegać na osądzie zaufanych lekarzy lub autorytatywnych rekomendacjach medycznych. Marcia Angell, były redaktor naczelny naukowego, prestiżowego pisma medycznego The New England Journal of Medicine Wykreowane pandemie świńskiej grypy i COVID-19 Oddajemy do Państwa rąk Białą księgę pandemii koronawirusa, w której, w oparciu o setki artykułów naukowych (w większości opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych), zostały omówione najbardziej istotne kwestie związane z wielkim kryzysem zdrowotno-polityczno-ekonomicznym, jaki ma miejsce od marca 2020 roku do dzisiaj, a którego fatalne skutki będą odczuwane przez co najmniej dziesięciolecia. Uwzględnione w niej zostały takie zagadnienia jak: a. Diagnostyka COVID-19, czyli testy molekularne oparte o łańcuchową reakcję polimerazy (ang. PCR).b. Lockdown, funkcjonowanie ochrony zdrowia w okresie pandemii COVID-19 i wiarygodność oficjalnych statystyk z COVID i na COVID.c. Zamykanie szkół w okresie pandemii COVID-19.d. Dezynfekcja powierzchni, dystansowanie społeczne, badania przesiewowe, pomiar temperatury i restrykcje związane z podróżowaniem w okresie pandemii COVID-19.e. Maski.f. Szczepienia przeciw COVID-19.g. Skutki prawnych działań podjętych przez państwowe, prywatne osoby prawne oraz jednostki organizacyjne w celu zapobiegania COVID-19. 11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), finansowana w ok. 75% z prywatnych funduszy1, ogłosiła, co dzisiaj już nie ulega wątpliwości, patrząc z naukowego punktu widzenia, fałszywą pandemię koronawirusa. Nie po raz pierwszy zresztą, jak się potem okazało, albowiem już w maju 2009 roku WHO zadeklarowało, co podważyły późniejsze prace naukowe, fałszywą pandemię świńskiej grypy. Obie te pandemie charakteryzują się współczynnikiem śmiertelności (tzw. IFR)2 na poziomie sezonowej grypy, a zatem w ich przypadku nie może być mowy o jakiejkolwiek pandemii w sensie jej klasycznej definicji, czyli zwiększonej (w porównaniu do poprzednich lat) liczby ciężkich zachorowań czy zgonów. W wywiadzie z 19 kwietnia 2020 r. (zamieszczonym również w I tomie Fałszywej pandemii. Krytyki naukowców i lekarzy, a zatem dostępnym dla polskiego czytelnika niekorzystającego z literatury naukowej w języku angielskim już w połowie lipca 2020 roku) prof. med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata, stwierdził: Nasze dane sugerują, że COVID-19 odznacza się śmiertelnością [IFR przyp. red.], która mieści się w granicach sezonowej grypy. Ze wstępu dr. Mariusza Błochowiaka
31,30
51,45 zł
Okładka książki Nowy Przekład Dynamiczny
Komentarz filologiczny, historyczny i teologiczny do Biblii w Nowym Przekładzie Dynamicznym Wybór i zakres haseł przedstawionych w niniejszym komentarzu wyniknął zasadniczo z potrzeby dokładniejszego objaśnienia kwestii filologicznych, historycznych czy teologicznych, które miały istotny wpływ na formę i postać Nowego Przekładu Dynamicznego Nowego Testamentu. Myśli zawarte w hasłach mogą się powtarzać, co jest zamierzoną konsekwencją faktu, iż poszczególne jednostki tematyczne komentarza pomyślano jako samodzielne artykuły, które powinny być zrozumiałe bez odnoszenia się do innych. Nie było ani zamiarem, ani ambicją Zespołu Redakcyjnego NPD, by niniejszy komentarz stał się wyczerpującym źródłem informacji teologicznych, filologicznych czy historycznych, a już na pewno nie podręcznikiem teologii systematycznej. Aby mógł spełniać taką funkcję, musiałby zostać znacznie bardziej rozbudowany i przybrać charakter naukowy, zaś intencją Zespołu NPD było przygotowanie Komentarza NPD w formie popularnej i podręcznej. Do tej pory Komentarz NPD był częścią tomu Dobra Wiadomość o ratunku w Chrystusie, jednak w odpowiedzi na prośby czytelników zdecydowaliśmy się wydać go jako osobną publikację. Zawiera on wiele szczegółowych informacji zebranych w tabelach, zestawieniach i grafikach: m.in. rozbudowaną tablicę przedstawiającą 350 proroctw mesjańskich z ST oraz ich wypełnienie w Jezusie Chrystusie; zestawienie 150 deskrypcyjnych imion Boga w ich odniesieniu do Chrystusa; omówienia wybranych atrybutów Wiekuistego oraz wiele innych materiałów odnoszących się do ważnych a także często dyskutowanych kwestii teologicznych.
60,89
99,00 zł
Okładka książki Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej B5
Pamiątka z Pierwszej Komunii Świętej to niezwykły album, w którym dziecko może wklejać pamiątkowe zdjęcia z tego ważnego wydarzenia, a goście wpisywać życzenia. Zawarte fragmenty biblijne pomogą w głębszym przeżywaniu czasu komunijnego.
12,50
21,99 zł
1
/
2
/
3
/
4
/
5
... 99
Idź do strony:
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj