KATEGORIE
KONTO
tylko dostępne
sortuj:
tytuł
cena
data
NOWOŚĆ
Okładka książki Tischner Wiara Nadzieja Miłość - PAKIET
"WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ Trzy cnoty boskie. Trzy wyjątkowe książki. Jeden niezwykły kapłan i filozof. Wiara ludzi wolnych – inspirujące teksty o ludzkiej wolności i odpowiedzialności, oraz pytaniach stawianych Bogu Miłość w czasach niepokoju – niepublikowane dotąd wykłady o pięknie i dramacie miłości, tej ludzkiej i boskiej Tischner. Nadzieja na miarę próby – poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. Józefa Tischnera, o lęku przed śmiercią i poszukiwaniu sensu To, co się będzie naprawdę liczyć, to jest wasze myślenie. Wasze myślące działanie. Patrząc na owoc waszego myślenia w szkole, w szpitalu, w sądzie, w biurze, każdy będzie mógł powiedzieć: „Oto ten, który w trudnych czasach miał odwagę myśleć”. Nie bój się myśleć z księdzem Józefem Tischnerem "
69,18
109,90 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Kay
Rodzina i przyjaciele wspominają Kasię Lipszyc - Kay, utaletowaną matematyczkę, poetkę i tłumaczkę, mądrą, wrażliwą, promienną osobę.
23,78
35,00 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Szalenstwo Cthulhu
Przerażający opis skazanej na zagładę ekspedycji naukowej zawarty w opowiadaniu W górach szaleństwa H.P. Lovecrafta wpłynął na twórczość wielu najlepszych autorów współczesnej fikcji. Zbiór Szaleństwo Cthulhu stanowi tego najdoskonalszy przykład. Antologia zawiera szesnaście historii zainspirowanych jednym z najważniejszych dzieł mistrza literatury grozy. Redakcja tomu S.T. Joshi Słowo wstępne Jonathan Maberry Heather Graham Lois H. Gresh Caitlín R. Kiernan J.C. Koch Joseph S. Pulver Sr. Darrell Schweitzer Michael Shea John Shirley William Browning Spencer Melanie Tem Jonathan Thomas K.M. Tonso Harry Turtledove Donald Tyson Antologia zawiera również dwa klasyczne opowiadania Arthura C. Clarke’a oraz Roberta Silverberga.
44,70
69,90 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Imago psychoanalizy Antologia
W antologii Imago psychoanalizy znalazły się teksty czołowych przedstawicieli i przedstawicielek ruchu psychoanalitycznego. Wilhelm Stekel, Karl Abraham, Sándor Ferenczi, Siegfried Bernfeld, Helena Deutsch, Lou Andreas-Salomé, Otto Rank, Otto Gross, Georg Groddeck czy Hermine Hug-Hellmuth to kluczowi współpracownicy Sigmunda Freuda, którzy przyczynili się do rozwoju i popularyzacji psychoanalizy w pierwszych dekadach XX wieku. Tom prezentuje ich refleksje nad związkiem nieświadomości i sztuki, społecznym znaczeniem teorii Freuda, miłością i śmiercią, szaleństwem i swobodnym fantazjowaniem, nienormatywną seksualnością, psychologią dziecka i psychoanalizą kobiet.
44,63
58,00 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Przeprogramuj swój mózg. Jak poradzić sobie z lękiem, paniką i zamartwianiem się dzięki technikom poznawczo-behawioralnym, neuronauce i uważności
PROGRAM TRENINGOWY DLA NASTOLATKÓW Być może uważasz, że niektórzy ludzie po prostu rodzą się spokojni, podczas gdy pozostali są skazani na zmaganie się z lękiem przez całe życie. Może sądzisz, że nie jesteś w stanie przezwyciężyć zamartwiania się, niepewności siebie czy samokrytyki. Na szczęście dla ciebie to nieprawda! Dzięki specjalnym ćwiczeniom umysłowym możesz zwiększyć opanowanie, osiągnąć spokój i wzmocnić wiarę w siebie. Niniejsza książka jest czymś więcej niż zwykłym poradnikiem – to kompleksowy plan treningowy dla twojego mózgu, siłownia dla twojego umysłu. Pozwoli ci przeprogramować mózg tak, by odczuwać większy spokój, przestać wciąż się zamartwiać i rzadziej działać w trybie lęku. Autorki książki opracowały niezwykle przyjazny i przystępny program, który wytrenuje twój umysł i wzmocni nowe połączenia nerwowe w twoim mózgu. Obejmuje on dziesięć podstawowych umiejętności potrzebnych do przeprogramowania mózgu, tak aby: • przezwyciężyć lęk, • przestać krytykować siebie, • być tu i teraz, • uwolnić się od bólu emocjonalnego, • zwiększyć odporność psychiczną, • zmieniać perspektywę, • ostudzić silne emocje, • przestać odkładać działanie na później, • być człowiekiem pewnym siebie, • utrzymać wypracowane rezultaty
49,09
59,90 zł
Okładka książki Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe 4
Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii "Opowiem ci o zbrodni". Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat. Największe zbrodnie kryją się w ciemnych zakamarkach ludzkiego umysłu…
25,92
39,90 zł
Okładka książki KOLĘDY dla całej rodziny + CD
Przed Państwem zbiór 26 najpiękniejszych kolęd z nutami i akordami na gitarę. Kolędy te może zaśpiewać lub zagrać (na pianinie bądź na gitarze) cała rodzina. Główną linię melodyczną opracowaliśmy z myślą o użytkownikach, którzy nie mają zaawansowanych umiejętności muzycznych - zapis nutowy jest przejrzysty i wygodny do zastosowania.
11,78
19,01 zł
Okładka książki Stranger Things. Obóz naukowy (komiks)
Dustin przyjeżdża na letni obóz naukowy, by nawiązać nowe znajomości. Chce to zrobić samodzielnie, bez wsparcia silnej grupy z Hawkins. Jak się jednak okazuje, nie jest łatwo. Młodzi adepci nauk ścisłych muszą się uporać z wszechobecnymi prześladowcami słabszych, a przede wszystkim stawić czoła złu, które nawiedza obóz. Sielski klimat burzy pojawienie się tajemniczej postaci o wyraźnie zbrodniczych zamiarach… Sytuacja robi się naprawdę poważna, gdy zaczynają znikać obozowi opiekunowie. Czy Dustin nauczy się nadawać na tych samych falach co Suzie i pozostali uczestnicy obozu? Czy uda mu się rozwiązać zagadkę, a tym samym zapobiec tragedii? Jody Houser wraz z Edgarem Salazarem i Keithem Champagnem („Stranger Things: Szóstka”) stworzyli nowy komiks, którego akcja rozgrywa się w świecie „Stranger Things” – pomiędzy sezonem drugim a trzecim hitowego serialu Netflixa.
41,15
54,90 zł
Okładka książki Stranger Things. Prosto w ogień (komiks)
Kilka lat od ucieczki z laboratorium w Hawkins dwoje dawnych pacjentów doktora Brennera – Ricky i Marcy – próbuje wieść normalne życie. Jednak gdy docierają do nich informacje o zamknięciu placówki, ruszają na szalone poszukiwania siostry bliźniaczki Marcy. Dziewiątka jest obdarzona pirokinetycznymi zdolnościami – jeśli jej nie znajdą i nie uwolnią od mocy szkodliwej wyobraźni, może obrócić w popiół niemal wszystko. Im są bliżej dziewczyny, tym więcej sekretów wychodzi na jaw. Czy uda im się odnaleźć Jamie, zanim zniszczy cały świat?.
36,21
54,90 zł
Okładka książki Stranger Things. Szóstka (komiks)
Ameryka, 1978. Trwa zimna wojna, a uczeni zapuszczają się w niebezpieczne rejony nauki... Doktor Brenner kieruje tajnym projektem MK ULTRA. Jak daleko się posunie, aby zdobyć upragnioną władzę? Francine byłaby przeciętną nastolatką, gdyby nie jej nadzwyczajne zdolności. Zamiast wyginać się z przyjaciółmi w rytm najnowszych przebojów, tkwi w laboratorium w Hawkins, gdzie pod czujnym okiem doktora Brennera i jego personelu jest poddawana eksperymentom. Dziewczyna czuje się wykorzystywana, ma wrażenie, że chcą z niej zrobić niebezpieczną broń… Stres związany z przymusowymi testami odblokowuje mroczną wizję przyszłości, z którą Francine nie chce mieć nic wspólnego. I którą ma nadzieję zmienić. Komiks napisany przez Jody Houser (m.in. Doctor Who, Star Wars), narysowany przez Edgara Salazara (Deathstroke – New 52) oraz Keitha Champagne’a (Neon Future, Rise of The Black Panther, Spider-man/Deadpool) i wypełniony kolorem przez Marissę Louise (Hex Wives, Fairlady) to lektura obowiązkowa wszystkich fanów serialu STRANGER THINGS..
36,21
54,90 zł
Okładka książki Stranger Things. Po drugiej stronie (komiks)
Druga Strona, miejsce spotykane wcześniej wyłącznie w koszmarach sennych i wizjach. Will Byers nie ma pojęcia, jak nazywać mroczną krainę, w której się znalazł, wie tylko, że jest tu sam i grozi mu niebezpieczeństwo. Wszędzie czai się dziwny, skrzeczący potwór, a w powietrzu unoszą się znajome głosy dochodzące z prawdziwego świata. Aby przeżyć, Will trzyma się tego, czego nauczył się od przyjaciół, oraz nadziei, że uda mu się wrócić do domu i do bliskich. Dowiedzcie się, co się działo z Willem podczas jego nieobecności w pierwszym sezonie kultowego serialu Stranger Things dostępnego na Netflixie! Przeczytajcie komiks napisany przez znakomitą Jody Houser (autorkę wielu innych komiksów, np. Doctor Who, Gwiezdne wojny) i narysowany przez Stefana Martino (m.in. Doctor Who, Nosferatu, Gwiezdne Wojny).
36,21
54,90 zł
Okładka książki 12 dziecięcych wyzwań. Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami
Dwunastu autorów napisało dwanaście opowiadań o wyzwaniach. Ukazując wyrazistych bohaterów i ich codzienne troski, starali się odpowiedzieć na pytanie, jak sobie poradzić z trudnościami. W książce znalazły się teksty o: poczuciu własnej wartości, agresji, tolerancji, zagrożeniach płynących z sieci, uważności, pasji, nadużywaniu urządzeń elektronicznych, rywalizacji, manipulacji, wysokiej wrażliwości, presji grupy oraz nieśmiałości. Czytajmy dzieciom tę książkę, zachęcając do rozmowy o sytuacjach, które mogą im się przytrafić. Niech wyrosną na dorosłych, którzy potrafią sobie poradzić z każdym wyzwaniem.
26,31
39,90 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Ignacy Łukasiewicz
Wynalazca lampy naftowej i pionier przemysłu naftowego Ignacy Łukasiewicz wreszcie doczekał się pełnej biografii. Ten farmaceuta z Galicji, z „oleju skalnego” wydobył energię, która w kolejnych dziesięcioleciach diametralnie zmieniła rytm życia człowieka. Ropa naftowa została najważniejszym naturalnym surowcem rozwoju cywilizacji, ukształtowała oblicze współczesnego świata. Sam Łukasiewicz pisał: Ten płyn to przyszłe bogactwo kraju, to dobrobyt i pomyślność dla jego mieszkańców, to nowe źródło zarobków dla biednego ludu i nowa gałąź przemysłu, która obfite zrodzi owoce.” I robił wszystko, by tkwiący w ropie potencjał gospodarczy jak najlepiej wykorzystać. Książka zabiera czytelnika w podróż do dziewiętnastowiecznych początków świata przemysłu naftowego, a więc na ziemie polskie, które wówczas funkcjonowały jako odległa od Wiednia północna prowincja imperium habsburskiego, a także do Baku, gdzie o pokolenie młodszy od Łukasiewicza Karol Zglenicki, konstruktor platformy wiertniczej, udostępnił bogate zasoby ropy z dna morskiego. To też wciągająca lektura ukazująca wzorce postępowania przedsiębiorcy. Bardzo aktualne wzorce
36,57
59,00 zł
Okładka książki Jak stać się entuzjastycznym
Jak stać się entuzjastycznym? Dlaczego entuzjazm jest cechą kluczową? Czy pojawia się tylko w początkowej fazie realizacji projektu, czy też można go utrzymać przez wszystkie etapy dochodzenia do celu? Czy słusznie kojarzy się niektórym ludziom z naiwnością? Czym się od niej różni? Czy można spowodować,by pojawiał się „na życzenie”, nawet przy zadaniach traktowanych jak przykry obowiązek? Działanie z entuzjazmem to źródło radości. Jeśli nauczysz się wzbudzać w sobie entuzjazm, otworzysz się na nowe propozycje i obudzisz kreatywność w sobie oraz w ludziach z Twojego otoczenia. Będzie cieszyć Cię nie tylko osiągnięcie celu, lecz także droga do niego. Poznaj metody przedstawione w wykładzie Jak stać się entuzjastycznym,dzięki którym będziesz mógł wzmocnić tę cechę.Wersja audio czytana przez Piotra Borowca oraz Grażynę Wolszczak dostępna na stronie www.audioteka.com
31,10
39,90 zł
Okładka książki Jak stać się wnikliwym
Jak stać się wnikliwym? Co jest istotą wnikliwości? W czym może pomóc bycie wnikliwym? Jak wnikliwość wpływa na realizację zamierzeń w różnych sferach życia? Czy i w jakim stopniu strzeże przed popełnianiem błędów? Czy pomaga w walce ze stereotypami? Co ma wspólnego z kreatywnością? Czy można wypracować nawyk wnikania w istotę rzeczy i bacznego przyglądania się rzeczywistości, a jeśli tak, to w jaki sposób? Od wnikliwości zależy trafność podejmowanych decyzji i rzetelność oceny sytuacji. Człowiek wnikliwy staje się ekspertem od wyzwań, jakie stawia życie. Potrafi przewidywać skutki swoich działań i bezstronnie oceniać sytuację. Jeśli chciałbyś umieć myśleć w ten sposób, dostrzegać różne aspekty stojących przed Tobą zadań i uwolnić się od stereotypów, rozwiń tę cechę. W jaki sposób to zrobić, dowiesz się z wykładu Jak stać się wnikliwym. Wersja audio czytana przez Piotra Borowca oraz Grażynę Wolszczak dostępna na stronie www.audioteka.com
31,10
39,90 zł
Okładka książki Jak stać się odważnym
Jak stać się odważnym? Czym jest odwaga w dzisiejszych czasach? Jakie ma funkcje poza zaspokajaniem potrzeby bezpieczeństwa? Co zrobić, by ułatwiała podejmowanie ambitnych wyzwań i wspomagała realizację planów? Skąd czerpać jej zasoby?Jak dbać o jej właściwy poziom, czyli zarówno chronić się przed rezygnacją z marzeń z powodu braku odwagi, jak i nie działać brawurowo wskutek jej nadmiaru? Odwaga potrzebna jest każdemu. Także i Tobie, jeśli chcesz, by Twoje życie było satysfakcjonujące. To wewnętrzna siła, która pozwoli Ci iść własną drogą i realizować niestandardowe projekty. Rozwiń więc w sobie odwagę i zapanuj nad lękami, które mają źródło w Twoim umyśle. Sposoby prowadzące do tego celu odkryjesz, zapoznając się z wykładem. Jak stać się odważnym. Wersja audio czytana przez Piotra Borowca oraz Grażynę Wolszczak dostępna na stronie www.audioteka.com
26,31
39,90 zł
Okładka książki Jak stać się realistą
Jak stać się realistą? Co oznacza pojęcie realizm? Czy wyrażenie „patrzeć realnie”ma więcej skojarzeń negatywnych, czy pozytywnych? Ile wspólnego ma realizm z optymizmem? Gdzie przebiegają granice realności? Które nawyki myślowe nie pozwalają ich przekraczać? Czy można je zmienić? Jak stosować realizm w życiu rodzinnym i zawodowym? Jak świadomie go rozwinąć? Stosowanie zasady realizmu do oceny ludzi i sytuacji przydaje się w każdej dziedzinie. Gdy z marzenia wyłoni się konkretna wizja, mądry realizm pomoże Ci ocenić projekt pod kątem przydatności i możliwości wykonania. Na tej bazie będziesz mógł stworzyć spójny plan, który doprowadzi Cię do celu. Czy to nie jest nagroda warta zachodu? Skorzystaj więc z wykładu Jak stać się realistą i zacznij wzmacniać tę cechę. Wersja audio czytana przez Piotra Borowca oraz Olgierda Łukaszewicza dostępna na stronie www.audioteka.com
31,10
39,90 zł
Okładka książki Jak stać się wytrwałym
Jak stać się wytrwałym? Jak rozwinąć wytrwałość? Jak w pełni wykorzystać jej moc w codziennym życiu?Dlaczego wytrwałość jest cechą dość rzadko spotykaną, mimo że tak wiele osób ją docenia? Czy rzeczywiście jest potrzebna? Uzupełnia kreatywność czy ją tłumi? Jak wpływa na umiejętność tworzenia planów na przyszłość i ich realizację? Co przeszkadza w byciu wytrwałym?Wytrwałość pozwoli Ci trwać w postanowieniach i realizować plany. Pomoże pokonać zniechęcenie i pokusę rezygnacji. Rozwinięcie w sobie tej cechy będzie wymagać od Ciebie wiele trudu, ale efektem będzie zwiększenie Twoich szans na osiągnięcie celów, zwłaszcza tych ambitnych.Zajmij się więc wzmocnieniem wytrwałości.Metody, które pomogą Ci to zrobić, znajdziesz w wykładzie Jak stać się wytrwałym. Wersja audio czytana przez Piotra Borowca oraz Olgierda Łukaszewicza dostępna na stronie www.audioteka.com
31,10
39,90 zł
Okładka książki Jak uwierzyć w siebie
Jak uwierzyć w siebie? Czy wierzysz w siebie? W jakim stopniu? Czy masz świadomość ogromu możliwości Twojego umysłu? Czy akceptujesz siebie jako człowieka kompletnego, z całym bogactwem zalet i wad? Czy jesteś przekonany, że możesz spełnić swoje marzenia? Czy potrafisz nie ulegać zniechęcającym podszeptom innych ludzi? Jak traktujesz niepowodzenia? Są dla Ciebie tylko nieodłącznym elementem realizacji planu, czy raczej powodem do rezygnacji? Pomyśl nad odpowiedziami na te pytania. Jeśli chcesz zmiany w swoim życiu, mocna wiara w siebie będzie Ci potrzebna. Jest to jedna z cech, z którą się rodzimy. Często jednak słabnie w okresie dorastania, kiedy znajdujemy się pod silnym wpływem innych ludzi. Można i warto jednak na nowo ją w sobie wzbudzić i wzmocnić. Wykład Jak uwierzyć w siebie zawiera wiele metod, które mogą Ci w tym pomóc. Wersja audio czytana przez Piotra Borowca oraz Olgierda Łukaszewicza dostępna na stronie www.audioteka.com
31,10
39,90 zł
Okładka książki Jak odnaleźć wartości nadrzędne
Jak odnaleźć wartości nadrzędne? Wartości są wszystkim, co uznajemy w swoim życiu za ważne, do czego chcemy dążyć i co chcemy posiąść lub osiągnąć. Nasza hierarchia wartości decyduje o tym, jakich wyborów dokonujemy, o co dbamy i czym się w życiu zajmujemy. Szczególną rolę pełnią wartości nadrzędne, którym podporządkowane są wszystkie inne. Takimi dominującymi wartościami mogą być: rodzina, miłość, szczęście, prawda, wolność, zdrowie, prostolinijność, wiedza, satysfakcjonująca praca. Jakie cechy charakteru mogą w nas wytworzyć wartości nadrzędne? Jak wybierać swoje wartości i jaki wpływ przyjęty system wartości będzie miał na nasze życie? Tego między innymi dowiesz się z tego ciekawego wykładu. Wersja audio czytana przez Krystynę Czubównę oraz Adama Ferencego dostępna na stronie www.audioteka.com
31,10
39,90 zł
1
/
2
/
3
/
4
/
5
... 95
Idź do strony:
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj