KATEGORIE
KONTO
tylko dostępne
sortuj:
tytuł
cena
data
NOWOŚĆ
Okładka książki Ptaki. Przewodnik Collinsa
Książka ta jest uważana za jeden z najlepszych przewodników terenowych na świecie do rozpoznawania ptaków. Autor Lars Svensson opisał w niej około 1000 gatunków, które lęgną się lub są regularnie spotykane w Europie, Afryce Północnej i części Bliskiego Wschodu. Obecne, trzecie wydanie zostało całkowicie zaktualizowane i rozszerzone o 32 strony. Na licznych tablicach z rysunkami wstawiono nowe ilustracje. Z kolei opisy ptaków w wielu przypadkach zostały poprawione lub napisane całkowicie na nowo. Dogłębnie przerobiono działy dotyczące ptaków szponiastych, rybitw i nurów. W części głównej opisano 732 gatunki. Pokrótce wspomniano także o 66 gatunkach zalatujących. Kolejne 36 gatunków to uciekinierzy z niewoli lub ptaki introdukowane przez człowieka, tworzące obecnie dzikie samodzielnie się utrzymujące populacje. Dalsze 142 gatunki wyjątkowo zalatujące z innych kontynentów zostały jedynie wymienione. Opisy zawierają informacje o wielkości ptaków, ich cechach diagnostycznych potrzebnych do oznaczania każdego gatunku, w zależności od płci, wieku i pory roku. Do tego przedstawiają siedlisko życia, zasięg występowania, a także najczęstsze głosy. Na mapach, przygotowanych dla większości gatunków, zobrazowano rozmieszczenie ptaków w okresie lęgowym, podczas przelotów i zimowania. W polskim tłumaczeniu książki znalazły się informacje o obszarze występowania poszczególnych gatunków w naszym kraju i ich statusie liczebności, podanym za pomocą symboli, dzięki którym można się szybko zorientować, czy dany gatunek jest u nas pospolity, czy też zalatuje tylko sporadycznie, czy jest to ptak lęgowy, czy nie, jak również czy jest osiadły, czy wędrowny. Na ponad 4000 pięknych ilustracji pokazano wygląd ptaków i różnice w szacie w zależności od płci, wieku, pory roku i rozmieszczenia. W opisach rysunków zwrócono uwagę na ważne cechy rozpoznawcze ptaków, a wiele ilustracji pokazuje ptaki w ich typowym środowisku. Przewodnik ten jest niezastąpioną pomocą w ornitologicznych wyprawach terenowych, jak i przy poznawaniu ptaków w domowym zaciszu. To lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników ptaków, zarówno tych zaawansowanych, jak i dopiero rozpoczynających swą ornitologiczną przygodę.
83,48
150,00 zł
Okładka książki Magia traw
Magia traw Danuty Młoźniak zapoznaje czytelnika z bogactwem traw ozdobnych, które można sadzić w naszych ogrodach, a także w pojemnikach na balkonach i tarasach. Piękne zdjęcia przekonują nas, że trawy są niezbędnym elementem każdego ogrodu. Autorka, która sama od 25 lat stosuje trawy w swych projektach i zrealizowanych ogrodach, mówi: uwielbiam ich uspokajający szum i ruch na wietrze, a że w ostatnich latach stały się niesłychanie modne, tym bardziej warto je sadzić. Książka przedstawia walory traw ozdobnych i zawiera wszelkie potrzebne informacje o ich uprawie i pielęgnacji. Wskazuje także ich wady, aby ułatwić decyzję co do wyboru konkretnych gatunków. Przede wszystkim jednak przedstawia niesłychaną urodę traw i ogromne ich zalety w kompozycjach ogrodowych. Wartością dodatkową są gotowe projekty i wizualizacje, które można wykorzystać we własnym ogrodzie. Kto już uległ magii traw, ten znajdzie w książce wielkie bogactwo pomysłów na ich najlepsze wykorzystanie. A kto jeszcze nie zna traw ozdobnych, to po obejrzeniu zdjęć niechybnie stanie się ich wielbicielem.
38,27
69,00 zł
NOWOŚĆ
Okładka książki Budki lęgowe dla ptaków w.2
Jeśli jesteś miłośnikiem ptaków i jednocześnie potrafisz majsterkować, ten poradnik jest dla Ciebie. Znajdziesz tu szczegółowo rozrysowane modele 80 budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków. - 80 modeli budek lęgowych do samodzielnego wykonania- wyraźne rysunki z opisem technicznym-od budki klasycznej po specjalny model dla puszczyków-porady dotyczące miejsc i sposobów wieszania budek-wszystkie modele sprawdzone przez autora. Dzięki samodzielnie wykonanym budkom twój ogród zamieni się w miejsce przyjazne dla ptaków, a Ty będziesz mieć osobisty wkład w ochronę przyrody.
21,62
39,00 zł
Okładka książki Drzewa. Przewodnik Collinsa wyd. 2023
Z przewodnikiem "Drzewa - Przewodnik Collinsa" poznasz gatunki i odmiany rodzime w Europie Środkowej i Północnej, a także przywiezione z Azji i Ameryki Północnej oraz z rejonu śródziemnomorskiego.1600 gatunków i odmian drzew rosnących w Europie.Ponadczasowy przewodnik dendrologiczny z rysunkami! Przyjrzyj się znakomitym rysunkom, precyzyjnie i wiernie oddającym urodę liści, kwiatów, owoców, kory, pędów i pąków. Dzięki nim bezbłędnie i bez trudu nazwiesz wszystkie drzewa.Przeglądaj ilustracje, aż dopasujesz jedną z nich do drzewa, które chcesz rozpoznać. Opisy pomogą Ci poznać inne podobne gatunki.Przeczytaj opis, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę, by nie pomylić się przy rozpoznawaniu.PRZEWODNIK COLLINSA TO KLASYKA PRZYRODNICZA.TAK WYGLĄDAJĄ DRZEWA W NATURZE!
73,71
129,00 zł
Okładka książki Dobra praktyka pszczelarska wyd. 2022
Prowadzenie pasieki stosownie do potrzeb pszczół, w sposób przyjazny dla środowiska, i produkowanie miodu bez zanieczyszczeń powinno być celem każdego pszczelarza. W książce opisano pożądane działania pszczelarskie, uwzględniające też regularną kontrolę wyników.• Podane w ramkach pytania pomagają rozpoznać i skorygować własne błędy.• Czytelne ryciny przekazują kompleksową wiedzę.• Szczegółowe informacje pomagają zapobiegać wystąpieniu warrozy i innych chorób pszczół.Na szczególną uwagę zasługują podane w książce obszerne informacje na temat zapobiegania występowaniu i zwalczania ostatnio zawleczonego do Europy małego chrząszcza ulowego.Autor, dr Wolfgang Ritter, jest biologiem i ma wieloletnie doświadczenie zarówno w konwencjonalnym, jak i ekologicznym pszczelarstwie. Jest znanym w świecie ekspertem zajmującym się zdrowiem pszczół i od lat wyznacza standardy naturalnego pszczelarstwa.
33,26
59,99 zł
Okładka książki Jazda konna? Naturalnie! w,2
Nauka jazdy konnej to nie tylko nauka techniki: ustawienia ciała, dosiadu, stabilności dłoni czy używania pomocy jeździeckich. To przede wszystkim znajomość psychiki konia i jego potrzeb, znajomość relacji stadnych i instynktownych zachowań. To nauka komunikacji z koniem.   W tej książce nie znajdziesz informacji na temat technik jazdy konnej, hodowli, ras koni, ich żywienia i pielęgnacji, ani też części rzędu jeździeckiego. Znajdziesz za to odpowiedzi na wiele pytań, np.:       co koń lubi, a czego nie i dlaczego     o czym koń myśli i co jest dla niego najważniejsze     co koń myśli o Tobie     jak zachowywać się przy koniu     jak się z nim porozumieć i zaprzyjaźnić     jak czuć się na nim bezpiecznie.   Książka ta jest skierowana przede wszystkim do dzieci, ale przyda się również dorosłym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jeździectwem. Napisana jest prostym, żywym i zrozumiałym dla młodzieży językiem. Autorka stosuje wiele porównań, stawia pytania i daje proste odpowiedzi. Ze swoimi córkami, Alą (11 lat) i Julą (13 lat) od ponad 5 lat jeździ rekreacyjnie i dzieli się z Czytelnikami swoimi doświadczeniami i odkryciami. Kładzie przy tym nacisk na bezpieczeństwo, które ? jak dla każdej mamy ? jest dla niej najważniejsze.
33,21
59,90 zł
Okładka książki Jak stworzyć niezwykły warzywnik
Jak stworzyć niezwykły warzywnik Danuty Młoźniak to kolejnaznakomita i niezwykle praktyczna książka twórczyni portaluOGRODOWISKO i firmy GARDENARIUM i właścicielki ogrodów pokazowychw Przypkach. Pięknie ilustrowana i pełna pomysłowych rad publikacjapokazuje miłośnikom ogrodnictwa, jak uprawiać warzywa razem z roślinamiozdobnymi, aby ogród był użyteczny i piękny jednocześnie.Autorka kładzie nacisk na ekologiczną uprawę warzyw, z zastosowaniemwłasnoręcznie przygotowanego kompostu i wywarów z roślin, którechronią nasze uprawy przed atakami niepożądanych gości. Przekazujepraktyczne informacje o uprawie warzyw na podwyższonych grządkachi w skrzyniach oraz w przydomowych niedużych szklarniach.Książkę wyróżnia zwięzłość i konkretność porad, a jej wielkim atutem sąpiękne zdjęcia i autorskie projekty ogródków warzywnych.
38,74
69,00 zł
Okładka książki Jak dbać o ogród marzeń
Danuta Młoźniak projektantka i właścicielka ogrodów proponujeniezwykle praktyczny roczny harmonogram prac, który ma pomócwszystkim wielbicielom grzebania w ziemi dobrze zaplanować czaspoświęcony swojemu ogrodowi marzeń. W książce znajdują się ułożonechronologicznie wskazówki dotyczące wielu aspektów prac ogrodowychoraz rozmaitych roślin. Czytelnik może wybierać spośród proponowanychniezawodnych rad według własnych potrzeb i zainteresowań.Bardzo ciekawym uzupełnieniem książki są rozdziały o roślinach modnychw danym miesiącu, czyli tych, które koniecznie należy mieć na rabatach,gdyż nie tylko najpiękniej zdobią ogród w czasie pełni swego kwitnienia, aletakże w pozostałych porach roku.Stosując rady Autorki możemy mieć pewność, że nasz ogród marzeńpozostanie piękny przez cały rok.
38,27
69,00 zł
Okładka książki Tablice miąższości drewna okrągłego
* tablice miąższości drewna okrągłego,* tablice dodatkowe zawierające współczynniki zamienne dla sortymentówcienkich i stosowanych,* miąższość drewnianych słupów teleenergetycznych,* tablice do obliczania średnicy i powierzchni przekroju z obwodu.Praca zawiera tablice miąższości drewna okrągłego oraz tablice dodatkowe.W książce ""Tablice miąższości drewna okrągłego"" podano miąższośćdrewna okrągłego grubego w m3 z dokładnością do dwóch znakówdziesiętnych. Miąższość obliczono stosując wzór środkowego przekroju.średnicę środkową podano od 1 do 100 cm w odstopniowaniu co 1 cm.Długość drewna podano od 1 m w odstopniowaniu co 10 cm.
32,71
59,00 zł
Okładka książki Rośliny kserotermiczne
W książce przedstawiono 250 gatunków roślin ogólniestepowych, stepuostnicowego, stepu kwietnego, muraw naskalnych, okrajków orazciepłolubnych synatropów. Każdy opis zawiera szczegółowącharakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polscei siedlisku, w którym rośnie, także status i inne ciekawe informacjew akapicie warto wiedzieć.Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznychfotografiach. W części ogólnej znajduje się charakterystyka roślinnościstepowej w Europie i w Polsce, historia muraw kserotermicznych,ich zróżnicowanie, sposoby ochrony oraz kryteria podziału.
49,36
89,00 zł
Okładka książki Rośliny wodne i bagienne
Książka opisuje różnorodność występujących u nas gatunkówprzystosowanych do siedlisk wodnych. Przewodnik składa się z czterechrozdziałów. Na początku omówione zostały właściwości środowiskawodnego i przystosowania morfologiczno - anatomiczne roślin do tegośrodowiska. Rozdział drugi prezentuje podstawowe typy siedlisk wodnychi bagiennych w Polsce oraz zwraca uwagę na dominujące w każdym z nichgatunki roślin i ich zbiorowiska. W rozdziale trzecim przedstawionosystematykę głównych zbiorowisk roślin wodnych i bagiennych Polski.Zasadniczą część przewodnika stanowi rozdział poświęcony opisom ponad200 gatunków roślin wodnych i bagiennych. Są one pogrupowanew zależności od powiązania z określonym środowiskiem wodnym.Każdy gatunek przedstawiono na barwnych fotografiach zrobionych wnaturalnym środowisku.
49,36
89,00 zł
Okładka książki Wróblowe Europy
Pierwszy na rynku księgarskim przewodnik terenowy do identyfikacji małychptaków w locie. Przedstawia 237 europejskich ptaków lądowych, w tym 205gatunków wróblowych. Zawiera ponad 850 kolorowych ilustracji autorstwaTomasza Cofty, na których pokazane są sylwetki ptaków z góry, z dołu i z bokupodczas lotu. Precyzyjne ilustracje przedstawiają przede wszystkim szczegółyubarwienia, a bogaty zbiór zdjęć pokazuje, jak te ptaki naprawdę wyglądająw powietrzu, w niektórych przypadkach także gdy lecą stadem.Wopisach znajdują się informacje na temat wielkości, sylwetki, ubarwienia poszczególnychptaków, ich lotu, struktury i zachowań stada oraz wydawanych w czasie lotu głosów.Teksty są zwięzłe i przekazują tylko informacje niezbędne do identyfikacji gatunku w locie.Głosy przedstawione są w postaci transkrypcji i sonogramów, ponadto można posłuchaćnagrań głosów 131 gatunków (prowadzi do nich kod QR).Przewodnik ten jest napisany i ułożony w stylu, który spodoba się wszystkim miłośnikomptaków, zarówno tym mniej zaawansowanym, jak również profesjonalnym ornitologom.
83,19
150,00 zł
Okładka książki Rasy koni
Najnowsza, pełna prezentacja wszystkich ras koni i kuców. 280 ras koniz całego świata, 30 najnowszych ras. Doskonała, wciągająca encyklopediadla miłośników koni, amatorów jazdy konnej, hodowców.Kochasz konie, to poznasz najpiękniejsze zwierzęta świata, dowiesz sięwięcej o ich naturze, charakterze i możliwościach.Chcesz kupić konia, na pewno wybierzesz najlepszą rasę dla siebie.Interesujesz się zwierzętami, znajdziesz mnóstwo nowinek i ciekawostek.
32,71
59,00 zł
Okładka książki Wędzenie mięsa, kiełbas i ryb w.2022
Wędzeniejest nie tylko obrosłą w tradycje metodą ochrony mięsai ryb przed zepsuciem - pierś kurczęcia bądź gęsi, kawałek baraniny lubwłaśnie złowiona na wędkę ryba stają się w dymie wybornymiprzysmakami.Spis treści:Wytwarzanie dymuPiece i komory wędzarniczeWędzenie mięsa i kiełbasWędzenie ryb
16,64
29,90 zł
Okładka książki Jak zaprojektować ogród marzeń
Autorka prowadzi popularny portal OGRODOWISKO, gdzie jest ceniona za niezwykle celne i praktyczne porady. Współpracuje z programem telewizyjnym ,,Maja w ogrodzie"" i wiodącymi pismami ogrodniczymi. Jak zaprojektować ogród marzeń? Odpowiedź jest w tej książce. o Praktyczne rady tworzenia projektów pięknych ogrodówo Najważniejsze tajniki projektowania o Przykładowe projekty, niezawodne zestawienia roślinne o Inspirujące fotografie pięknych ogrodów o Sprawdzone sposoby, jak zamienić stary ogród w ogród marzeń o Niebanalne pomysły odpowiednie do każdego ogrodu Danuta Młoźniak jest doświadczoną projektantką i wykonawczynią ogrodów, wielbicielką pięknych ogrodów i właścicielką jednego z nich. Jej prywatny ogród został wyróżniony w książce Emmy Reuss GARDEN DESIGN CLOSE UP 2014 brytyjskiego wydawnictwa Thames& Hudson oraz GARDENS IN DETAL 100 Contemporary Designs amerykańskiego wydawnictwa The Monacelli Press. Kilka innych realizacji uzyskało dyplomy za najpiękniejszy ogród.
32,71
59,00 zł
Okładka książki Rasy psów
Ta książka pomoże Ci wybrać najlepszego przyjaciela. Sprawdzisz w niej, co możesz zapewnić wymarzonemu psu i czego oczekiwać od niego. Przekonasz się też, czy pies, którego już masz, odpowiada wzorcowi, jaki ma wrodzony temperament oraz jaki tryb życia najbardziej mu odpowiada. Znajdziesz tu: o portrety ponad 300 ras psów , zilustrowane znakomitymi zdjęciami, oopisy wymagańi charakteru poszczególnych ras, o krótką historię każdej rasy. Niezbędny podręcznik dla każdego miłośnika psów.  Bezcenna pomoc dla właściciela, a także dla planujących wybór wymarzonego czworonoga.
32,84
59,00 zł
Okładka książki Wilkina w ogrodzie
Ławka? Altana? Płot? Pergola? Skrzynia na narzędzia? A może wigwam dla dzieci albo komplet rosnących mebli ogrodowych? Z wikliny można upleść wszystko. Warto spróbować własnymi rękami wyczarować oryginalne, ciekawe albo praktyczne elementy dekoracyjne ogrodu. Wystarczy pozyskać dobry materiał, przeczytać sprawdzone rady i do dzieła!Doświadczeni praktycy wikliniarstwa zdradzają tajemnice udanych splotów, dzielą się wiedzą o technikach i sprawdzonych sposobach.Poznaj je, a osiągniesz mistrzostwo. Wikliniarstwo to prawdziwy powrót do natury i tradycji. Ożywia wyobraźnię, usprawnia manualnie, relaksuje. To pomysł na wspólne i twórcze spędzanie czasu z rodziną.Zanim zaczniesz wyplatać, dowiedz się:jakie gatunki wierzby są najlepsze na plecionki;jak zbierać, sortować i magazynować wiklinę;jakie są podstawowe techniki splotu;jak tworzyć żywe, rosnące meble ogrodowe.Na ponad 120 barwnych zdjęciach i 160 rysunkach znajdziesz pomysły na wykorzystanie wikliny.
27,18
49,00 zł
Okładka książki Dogadaj się ze swoim psem
Poradnik napisany przez specjalistę zajmującą się wychowaniem psów, ich reakcjami na bodźce płynące z otoczenia. To książka dla osób, które zamierzają wziąć do domu szczeniaka i go właściwie wychować albo już mają czworonożnego pupila i chcą lepiej zrozumieć jego zachowanie, lub też planują adoptować dorosłego psa po przejściach i skutecznie pozbawić go lęków.Informacje zawarte w publikacji pozwalają poznać potrzeby i zachowanie psa, ułatwiają nauczyć psa podstawowych umiejętności, podpowiadają, jak postępować z psem reaktywnym, wyjaśniają, jak zapobiegać lękowi separacyjnemu.Ponadto autorka opisuje, czym jest kastracja, jakie są jej dobre i złe strony, sugeruje rodzaje zabaw z pupilem, doradza, jak szkolić psa sportowca. Książka zawiera szczegółowe scenariusze treningów krok po kroku, w tym jak nauczyć psa własnego imienia, samokontroli, wyciszania się. Zilustrowana została licznymi poglądowymi zdjęciami oraz zabawnymi żartami rysunkowymi.
27,72
50,00 zł
Okładka książki Głosy ptaków T.1-2
Głosy ptaków"" są niezwykłym połączeniem albumu i książki do słuchania.Masz okazję podpatrzeć przedstawicieli 100 gatunków częstow niecodziennych sytuacjach.Oglądając zdjęcia, możesz jednocześnie słuchać ptasich opowieścidr. Andrzeja G. Kruszewicza czytanych przez Krystynę Czubównę oraz nagrańodgłosów polskich ptaków.
62,28
109,00 zł
Okładka książki Kwiaty w domu
Jarosław Rak
Kwiaty w domu
Chcesz udekorować wnętrze roślinami, ale nie wiesz, które wybrać? Potrzebujeszfachowych porad pielęgnacyjnych? Nowa formuła ilustrowanego leksykonui jednocześnie poradnika ułatwi Ci dobór roślin do warunków panujących w Twoimmieszkaniu oraz pomoże w ich codziennej pielęgnacji. Znajdziesz tu gatunkinajbardziej poszukiwane, najefektowniejsze, łatwe w uprawie oraz dobrze znoszącedomowe warunki.W szybkim odnalezieniu informacji pomoże czytelny układ książki: rośliny są ułożonew porządku alfabetycznym, każdy ze 124 gatunków został ciekawie i przystępnieopisany, opis każdego gatunku zawiera rozbudowane porady pielęgnacyjne, duże,efektowne zdjęcia ukazują prawdziwe piękno kwiatów, odnalezienie gatunku ułatwiindeks nazw.Nie musisz się zastanawiać, czy masz rękę do kwiatów - po prostu skorzystajz poradnika.
30,50
55,00 zł
1
/
2
/
3
/
4
/
5
... 7
Idź do strony:
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj