W czerwcu 2018 roku diecezja siedlecka będzie dziękować Panu Bogu i ludziom za 200 lat istnienia. Zbliżający się jubileusz stanowi okazję do zapoznania się z wydarzeniami i osobami, które o losach naszej diecezji decydowały lub na nie wpływały. Znajomość własnej historii jest nie tylko obowiązkiem, ale stanowi podstawę odkrywania własnej tożsamości. Ta tożsamość odczytywana jest we wszystkich przestrzeniach życia człowieka: w przestrzeni religijnej, społecznej i politycznej. Historia pozwala poznać świętych i błogosławionych; biskupów, księży, zakonników, siostry zakonne i wiernych świeckich zaangażowanych w pracę ewangelizacyjną; poznać ludzi zaangażowanych w życie społeczne, a także narodowych bohaterów, którzy na ziemiach naszej diecezji urodzili się, na niej żyli i z niej czerpali zapał do życia najwyższymi wartościami. Do tych wartości należały: Bóg, Kościół, Ojczyzna. Wierność tym wartościom stanowi nić przewodnią historii naszej diecezji. Wierność przez wielu jej wiernych została opłacona cierpieniem i męczeństwem. Z tego powodu ta cząstka Kościoła w Polsce była i jest nazywana Męczeńskim Podlasiem.Bardzo dobrym przewodnikiem po historii diecezji która nosiła najpierw nazwę janowskiej czyli podlaskiej, później siedleckiej czyli podlaskiej, a obecnie siedleckiej jest nowa książka Ks. prał. dra Zbigniewa Sobolewskiego zatytułowana Imię Twoje wysławiamy. Dzieje diecezji siedleckiej (1818-2018). Autor w sposób bardzo umiejętny i przystępny przedstawia dwustuletnią historię ludu Bożego, zamieszkałego pomiędzy Wisłą a Bugiem na wschód od Warszawy; ludu, który podążał za Chrystusem drogami wiary i miłości.
Nad brzegiem Jeziora Galilejskiego Zmartwychwstały Chrystus zapytał Piotr: Czy ty mnie miłujesz? (J 21,15). To najważniejsze pytanie naszego życia, zadaje dziś i nam, swoim współczesnym uczniom. Stawiając je, pragnie zachęcić do refleksji nad miłością w naszym życiu. Kogo lub co kocham najbardziej? W czym przejawia się twoja miłość? Jak ją rozpoznać, wcielić w życie codzienne, oczyścić i umocnić?Osobistą odpowiedź na te pytania pomaga nam odnaleźć książka ks. Zbigniewa Sobolewskiego. Sięgając do dwustuletniego, duchowego i religijnego dziedzictwa diecezji siedleckiej, autor ukazuje różne oblicza miłości do Boga i bliźnich. Pisze o niej, przywołując doświadczenie wiary biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich.W książce znajdziemy 26 postaci, które są wzorem miłości. Od nich możemy uczyć się tego, czym jest miłość.
Ta piękna i ciekawa książka zaprasza małych chrześcijan, dziewczynki i chłopców, na wielką wyprawę misyjną. Tak właśnie! Przewodnikami na drodze głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny o Panu Jezusie będą święci Kościoła katolickiego.
W książce znajdziemy pasjonujące biogramy (Święta Tereska od Dzieciątka Jezus, Święty Franciszek Ksawery, Święta Róża z Limy, Święta Józefina Bakhita i wiele innych postaci) i mnóstwo ciekawych informacji na temat krajów misyjnych i posługujących tam misjonarzy.
Dla ceniących dobrą zabawę i główkowanie na kolorowych stronach publikacji nie zabraknie quizów, zgadywanek i krzyżówek, dzięki którym wiele interesujących faktów w mig wpadnie do dziecięcych głów.
Ks. dr Zbigniew Sobolewski, kapłan, teolog moralista, ceniony duszpasterz i przewodniczący Zarządu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, w swoim dorobku posiada wiele poczytnych książek z zakresu duchowości. Jest także autorem książek dla dzieci.
Dar odpuszczenia grzechów został wysłużony przez Chrystusa na krzyżu. Jak zaświadcza św. Paweł: W Nim mamy odkupienie przez Jego krew odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski (Ef 1,7).Odpuszczenie grzechów jest pierwszym darem, jaki w dniu Zmartwychwstania przyniósł Jezus swoim uczniom zamkniętym w Wieczerniku (J 20,2223). W sakramencie pokuty i pojednania Bóg przebacza nam grzechy i pozwala nam żyć w świętości dzieci Bożych. Abyśmy owocnie mogli przeżywać dar pojednania z Bogiem, Kościół przypomina o pięciu warunkach tego sakramentu. Należą do nich: 1) rachunek sumienia, 2) żal za grzechy, 3) szczera spowiedź, 4) mocne postanowienie poprawy i 5) zadośćuczynienie za grzechy.
Rita z Cascii jest obecnie jedną z najpopularniejszych świętych. Jej kult dynamicznie rozwija się również w Polsce. Dlaczego jest tak bliska niejednemu współczesnemu człowiekowi choć żyła kilka wieków temu w dalekiej Umbrii? Dlaczego warto lepiej poznać św. Ritę i prosić ją o wstawiennictwo w różnych potrzebach?
Święty Jan Paweł II podziwiał w Ricie jej „wierność ukrzyżowanej Miłości” i właśnie dzięki swej bezgranicznej ufności w moc krzyża Chrystusa dociera ona do tysięcy swych czcicieli. Głosi wszystkim orędzie przebaczającej miłości oraz szacunku do tego, co pokorne i proste. Zachęca do pojednania i pokoju. Autor tej książki nie tylko opowiada o Ricie jak historyk, który przeszukuje źródła i zbiera fakty, lecz także przybliża czytelnikowi jej postać na podstawie własnych przeżyć. Przez wiele lat poznawał duchowy klimat Cascii, a przede wszystkim ludzi przybywających do tamtejszego sanktuarium. Każde wydarzenie z życia Rity interpretuje w świetle słów Pisma Świętego, by w pełni pokazać jej świętość jako wzór godny naśladowania. Do wędrówki śladami Świętej z Roccaporeny i Cascii zachęcają też zdjęcia miejsc związanych z jej historią. Dzięki nim łatwiej odkrywać wraz z Ritą Miłość ukrzyżowaną, która daje radość i szczęście.
AUTOR
Ks. dr Zbigniew Sobolewski - kapłan diecezji siedleckiej, teolog moralista, ceniony duszpasterz i przewodniczący Zarządu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, autor wielu poczytnych książek z zakresu duchowości i twórca cieszących się dużą popularnością wśród wiernych modlitewników.
Ta piękna i ciekawa książka zaprasza małych chrześcijan, dziewczynki i chłopców, na wielką wyprawę misyjną. Tak właśnie! Przewodniczką na drodze głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny o Panu Jezusie będzie dla nas Maryja, która jak nikt inny zna drogi Pana. W książce znajdziemy mnóstwo informacji na temat misji i pracy polskich misjonarzy: księży, braci i sióstr zakonnych, a także ludzi świeckich. Z kolorowych stron tej publikacji dowiemy się o licznych objawieniach maryjnych, jakie miały miejsce w najdalszych zakątkach świata. Nie zabraknie w niej także quizów, zgadywanek i krzyżówek, dzięki którym mali czytelnicy nie tylko spędzą miło czas, ale i przyswoją sobie wiele interesujących faktów.
Ks. dr Zbigniew Sobolewski, kapłan, teolog moralista, ceniony duszpasterz i przewodniczący Zarządu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, w swoim dorobku posiada wiele poczytnych książek z zakresu duchowości. Jest także autorem książek dla dzieci.
Mimo że od ich wygłoszenia upłynęło tak wiele stuleci, przypowieści Jezusa nadal fascynują swą mądrością, prostotą i pięknem. Są doskonałym sposobem poznawania tajemnic królestwa Bożego. Także my, współczesne pokolenie chrześcijan, możemy karmić nimi swój umysł i serce.
Rozważania te uczą uważnego słuchania Mistrza z Nazaretu, zachęcają do sięgnięcia po Ewangelię i odniesienia jej do naszego zwyczajnego, codziennego życia. Dzięki temu możemy stawać się coraz mocniejsi w wierze i doświadczać przemieniającego działania Ewangelii – wszak jest ona „księgą z mocą”.
Odbiorcy
– poważnie traktujący własny rozwój
– starający się o pogłębienie wiary
– miłośnicy Ewangelii i słowa Bożego
– pragnący ożywić swoje życie wewnętrzne
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
Książka ta jest zbiorem refleksji zrodzonych podczas lektury ewangelicznych przypowieści, próbą odczytania ich na nowo w kluczu cnót i zasad moralnych. „Życzę wszystkim Czytelnikom, by zatrzymanie się nad przypowieściami Jezusa zainspirowało ich do dalszych poszukiwań, przemyśleń oraz posłużyło im do umocnienia się w wierze” (ks. Zbigniew Sobolewski).
Ta niewielka książeczka uświadamia dzieciom, że jako chrześcijanie zostali zaproszeni i powołani do głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny.
Szczególną formą realizacji tego zadania jest głoszenie miłości Pana Boga ludziom żyjącym w krajach, do których nie dotarło jeszcze światło Ewangelii – np. w krajach leżących w Azji czy w Afryce. Książka ta w niezwykle ciekawy sposób przybliża małym czytelnikom tematykę misji, postaci świętych związane z misjami i organizacje kościelne wspierające dzieła misyjne. Jej kolorowe strony podpowiadają także, w jaki sposób można dziś zaangażować się w misyjną posługę Kościoła, do której zaproszony został każdy z nas.
Odbiorcy
– dzieci, które poznają dzieła misyjne Kościoła;
– rodzice i opiekunowie, którzy chcą pomóc dzieciom wzrastać w wierze.
Dlaczego warto nabyć tę książkę
– w interesujący sposób przybliża dzieciom tematykę misji;
– zaprasza dzieci do refleksji nad sensem życia;
– to wartościowa pozycja dla małego chrześcijanina.
Książka Pojednajcie się z Bogiem. Teologicznomoralne i pastoralne aspekty sakramentu pokuty i pojednania. Skierowana jest głównie do spowiedników oraz alumnów wyższych seminariów duchownych. Zawarte w niej nowe opracowania zainspirują wszystkich, którzy pełnią zaszczytną posługę jednania do pogłębienia refleksji nad sposobem i stylem jej sprawowania.
W ostatnim czasie intensywnie rozwija się w Polsce kult św. Rity z Cascii, nazywanej świętą od spraw niemożliwych i po ludzku beznadziejnych. Żyła na przełomie XIV i XV wieku we Włoszech, ale podbija serca przykładem swego życia oraz niezwykłym wstawiennictwem u Boga również dzisiaj, w wielu miejscach na świecie. Jest wzorem chrześcijańskiej postawy jako dziewczyna, żona, matka, wdowa, siostra zakonna i mistyczka. Zdumiewa heroizmem swej miłości do Ukrzyżowanego, cierpliwością, duchem przebaczenia i pojednania. Papież Leon XII nazwał ją ,,drogocenną perłą Umbrii"", a Jan Paweł II podziwiał siłę jej wiary i męstwo w dźwiganiu krzyża. Rita jest patronką rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, opiekunką osób samotnych, zdesperowanych i będących w rozpaczliwym położeniu, chorych i strapionych, dziewcząt i kobiet, a także małżeństw, które nie mogą mieć dzieci.
Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami i na mocy chrztu świętego odpowiadamy za wypełnienie Chrystusowego nakazu misyjnego „Idźcie i głoście”. Modlitwa jest jedną ze skutecznych form pomocy misjom. Jak uczy nas św. Jan Paweł II: „Modlitwa winna towarzyszyć misjonarzom na ich drodze, aby głoszenie Słowa odniosło skutek dzięki łasce Bożej” (Redemptoris missio nr 78). Modlitewnik ucznia-misjonarza jest pierwszym w Polsce tak obszernym zbiorem modlitw za misje, służącym pogłębieniu ducha modlitwy i ubogaceniu jej treściami misyjnymi. Ukazuje on duchowe bogactwo Kościoła, który nieustannie pamięta o misjonarkach i misjonarzach. Zachęcamy zatem do sięgnięcia po „Modlitewnik ucznia-misjonarza” wszystkich ochrzczonych; tych, którzy chcą wspierać misje swą modlitwą, zwłaszcza osoby starsze i chore, dzieci, młodzież i dorosłych z parafialnych i szkolnych grup misyjnych oraz osoby konsekrowane.
Odbiorcy:
- świeccy i duchowni misjonarze i misjonarki pragnący głębiej doświadczyć Bożej obecności i wsparcia w codziennej pracy
- wszyscy, którzy swą troskę o misyjne dzieło Kościoła wyrażają nie tylko przez ofiary i starania, ale przede wszystkim przez zawierzenie i modlitewne oddanie Bogu
- wszyscy, którzy chcą pogłębić swoją duchowość i otworzyć swoje serce na potrzeby misji
Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
Modlitewnik ucznia-misjonarza, przygotowany jako duchowy owoc IV Krajowego Kongresu Misyjnego, przekazuje szerokiemu gronu odbiorców modlitewne dziedzictwo środowisk misyjnych w Polsce. Ma na celu ożywienie i ubogacenie naszej relacji z Chrystusem, będąc inspiracją w osobistej modlitwie, wsparciem duchowego wzrostu, a także źródłem wielu Bożych łask tak dla misjonarzy, jak i dla pamiętających o nich na modlitwie.
Publikacja jest zbiorem ponad 250 modlitw zgrupowanych w ośmiu rozdziałach sławiących miłosierdzie Boże: dla świata, w tajemnicy krzyża, w Eucharystii, przez Maryję, w tajemnicy przebaczenia, dla rodzin, dla chorych, dla zmarłych.
8,69 zł
12,00 zł
Produkt niedostępny
1
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?