W niezrozumiałych, niejasnych sytuacjach dzieci milczą. Boją się lub nie znajdują słów, by poprosić o pomoc. Niekiedy dochowywanie tajemnicy może być niebezpieczne. Mówić czy nie? O czym absolutnie nie wolno mówić, o czym wolno, ao czym wręcz należy? Jakie sekrety są niebezpieczne? Kiedy jest się skarżypytą? A kiedy mądrym, rozsądnym dzieckiem? Jak bezpiecznie korzystać z internetu? Książka zaopatrzona w „Uwagi dla rodziców”.
Skąd się bierze niechęć do nauki i stres egzaminacyjny? Przede wszystkim ze sposobu „motywowania”, polegającego na obarczaniu młodzieży lękami rodziców i nauczycieli: „będziesz rowy kopać”, „przyniesiesz wstyd rodzinie”, „zniszczysz sobie przyszłość”. Drugim powodem jest brak wiary uczniów we własne możliwości. Prezentują oni zwykle typ inteligencji niedoceniany i niepotrzebny w szkole, za to niezbędny w późniejszym życiu zawodowym. Dlatego gwiazdy klasowe pracują często u trójkowiczów. Książka pomaga uczniom rozpoznać własną indywidualność, znaleźć odpowiedni styl nauki, powody, by się zaangażować i buduje w młodym człowieku zaufanie do siebie. Zmienia nastawienie do powtórek, uczy odnajdować w nich przyjemność. Instruuje także, jak pod lękami wyrażanymi przez rodziców i nauczycieli rozpoznać prawdziwe, wspierające intencje. W rozdziale adresowanym do dorosłych zachęca, by przekazywali młodzieży to, w co wierzą i na co mają nadzieję, a nie to, czego się boją. Książka jest rodzajem psychologicznego poradnika motywującego na całe życie.
Każdy wie, że złość krzywdzi, niszczy związki i niczego nie rozwiązuje. Tak, ale… istnieje też zdrowa złość – wspaniałe potężne uczucie, które zmienia umysł i ciało oraz zmusza do działania. Pod jej wpływem można uczynić wiele dobrego lub wiele złego. Co powoduje, że w tych samych okolicznościach jedni się złoszczą, a inni – nie? Dlaczego niektórzy ludzie są ciągle wściekli i krzywdzą siebie oraz tych, których kochają? Co się kryje za uczuciem złości? Dlaczego jej nadmiar świadczy o bezradności i słabości? Czy złości się można oduczyć? Czy da się nad nią zapanować? Jak przestać się bać cudzej złości? Książka napisana przyjaznym językiem. Wzbogacona rysunkami, tabelami oraz wykresami, wyjaśniającymi mechanizm powstawania potrzebnej i niepotrzebnej złości. Zawiera liczne testy, gry oraz ćwiczenia, które mają pomóc Czytelnikowi we wzmocnieniu i docenieniu siebie. Proponowane sposoby zapanowania nad uczuciem złości warte są zastosowania w codziennym życiu, a także wykorzystania podczas dyskusji i warsztatów z młodzieżą.
Dynamiczne życie nastolatków wypełniają małe sekrety i wielkie tajemnice, których dotrzymywanie obciąża i pochłania mnóstwo energii.
Zwierzanie się przynosi ulgę, ale jest ryzykowne. Przyjęcie na siebie cudzego sekretu obarcza koniecznością zachowania dyskrecji i czasem wielką odpowiedzialnością. Jak się zachować w zagmatwanych i niecodziennych sytuacjach?
Czy warto się zwierzać? Jeśli tak – kiedy, komu i w jakich okolicznościach?
Czy dobrze jest być powiernikiem sekretów? Kiedy lepiej odmówić?
Czy zawsze trzeba dochowywać tajemnic?
Co zrobić, gdy sekret dotyczy krzywdy lub przestępstwa?
Czasem trzeba koniecznie szukać pomocy. W jaki sposób, u kogo i gdzie?
Jak odróżnić plotkowanie i donosicielstwo od konieczności przekazania informacji?
Nastolatki dźwigają niekiedy ciężary ponad siły. Ukrywają je za „nagannymi” zachowaniami, takimi jak złość, arogancja, wycofanie lub lenistwo. W ten sposób wołają: „Nie daję już sobie rady!”. Może pozwolą sobie pomóc, gdy zostaną dobrze zrozumiane i otoczone życzliwością?
Czy oczekując drugiego dziecka, odczuwasz niepokój, że odbierze ono część miłości pierworodnemu? Czy twoje dziecko też się niepokoi? Nie obawiajcie się. Z tej książki wszyscy się dowiedzą, że serce ma jest magiczne i składa się z wielu kieszonek. Gdy pierwsze dziecko przychodzi na świat, jedna kieszonka wypełnia się miłością, a kiedy urodzi się drugie, równie silna miłość pojawia się w drugiej kieszonce, przeznaczonej tylko dla niego.
Nastąpi wiele zmian w życiu rodziny, i warto się do nich przygotować z zaciekawieniem i otwartością.
Książka przedstawia też ciekawe informacje, jak kolejność urodzin wpływa na kształtowanie się charakteru, jakie korzyści wypływają narodzenia się jako pierwsze, drugie lub trzecie dziecko w rodzinie. Zarazem uspokaja i uczy, jak rozwiązywać konflikty pomiędzy rodzeństwem w taki sposób, żeby nad nimi zawsze górowała miłość.
Książka opowiada o najeździe króla Szwedów na Polskę w 1655 roku i jest pełna ciekawostek dotyczących tego okresu, często mało znanych, jak historia tyszowieckich świec, szwedzkiego stołu czy perypetii polskiego króla Jana Kazimierza i jego małżonki. Jednak główne przesłanie tej opowieści jest kierowane do młodzieży i brzmi:
NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ! NIE MA SYTUACJI BEZ WYJŚCIA.
Młodzi ludzie w okresie dojrzewania zaczynają surowo oceniać siebie, rodzinę i sens edukacji, wchodzą w konflikty z rówieśnikami i niejednokrotnie mogą mieć poczucie, że znaleźli się w tragicznym, beznadziejnym położeniu. W podobnym znalazła się Polska, która podczas potopu szwedzkiego niemal zniknęła z mapy Europy, a jednak się podniosła i zwyciężyła najeźdźcę. Wartka opowieść o walczących królach, wzbogacona historycznymi ciekawostkami pokazuje, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.
Niniejsza książka jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Dostarcza rzetelnej wiedzy na temat działania alkoholu i mechanizmu choroby alkoholowej. Wyjaśnia niezrozumiałe zachowania osób dotkniętych tym problemem i przygotowuje do zmian zachodzących po podjęciu leczenia. Dzięki tej książce dzieci nauczą się rozpoznawać i akceptować uczucia – swoje i innych osób. Dadzą sobie prawo do zaspokajania dziecięcych potrzeb, do radości, zabawy i do rozwoju.
Dzieci zadają pytania, a nam trudno na nie odpowiedzieć. Strata, tęsknota, śmierć i choroba to nieodłączne części codziennego życia, które budzą silne emocje.
Co powiedzieć dziecku?
Ta książka pomaga rodzicom i wychowawcom znaleźć odpowiednie słowa. Podaje konkretne wskazówki, jak rozmawiać z dzieckiem.
Dostarcza też rzetelnej wiedzy na tematy tabu, o których niechętnie się mówi. Wyposażeni w nią rodzice będą potrafili emanować spokojem i staną się prawdziwym wsparciem dla najmłodszych.
Marek trenuje strzały do bramki i cały czas pudłuje, a za chwilę ma ważny mecz. Boi się, że przez niego przegra jego drużyna, koledzy będą mieli pretensje, a dziewczyny go wyśmieją. Podejmuje decyzję, że nie weźmie udziału w meczu. Czy to dobre rozwiązanie? Jak zakończy się ta historia? Autorka wyjaśnia, że myśli decydują o uczuciach i zachowaniach, czyli kontaktach dziecka ze światem. Które myśli dają siłę, a które ją odbierają? Czy nad szkodliwymi myślami można zapanować? Warto tak myśleć, by lubić siebie, świat i ludzi, samemu być lubianym i – szczęśliwym.
Mała dziewczynka, jak każde dziecko, szuka przyjaciela. Chciałaby zaprzyjaźnić się z miłym puchatym misiem koala, ale przypadkiem spotyka kogoś zupełnie innego - krokodyla o smutnych oczach. Zostaje jego przyjaciółką, bo on tego chce, i wydaje się, że potrzebuje pomocy. Co wyniknie z tej przyjaźni? Głównym przesłaniem książki jest ostrzeżenie: jeśli przypadkiem zaprzyjaźnisz się z krokodylem, nie czekaj, aż on się zmieni, i nie licz na to, że nauczysz go zachowywać się inaczej. Po prostu trzymaj się od niego z daleka i pozwól mu żyć tak jak chce.Dziecko nauczy się z tej książki, czym jest i na czym polega przyjaźń oraz czego można oczekiwać od prawdziwego przyjaciela.
Kobieta - to brzmi dumnie. Czy jednak każda z nas jest w stanie szczerze tak powiedzieć? Czy nie jest tak, że często borykamy się z brakiem pewności siebie, ze zbytnią wrażliwością czy lękiem przed porażką? Książka Siła kobiet w biznesie powstała z myślą o polskich kobietach, o ich ukrytej sile, którą trzeba tylko wyzwolić, aby osiągnąć spełnienie. Książka rozpoczyna się od wywiadów z 10 kobietami sukcesu, osobami o wysokiej pozycji, silnym autorytecie, prawdziwymi liderkami, które poprzez swoje działania i osiągane sukcesy inspirują i motywują do rozwoju. Dzięki tej książce otrzymamy również wskazówki i komentarze związane z różnymi aspektami życia kobiety. Autorki psychologicznym okiem przyglądają się kobiecym możliwościom rozwoju, doradzają jak awansować i stać się liderką. Pokazują jak wydobywać i korzystać ze swoich mocnych stron czy też jak można połączyć ze sobą życie zawodowe i rodzinne, czerpiąc spełnienie w każdej z tych sfer. Książka zawiera też specjalnie przygotowane przez obie autorki ćwiczenia, które pomogą każdej kobiecie skutecznie wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Tak, aby każda patrząc rano w lustro z dumą mogła powiedzieć - Jak dobrze być kobietą! Dzięki tej książce: nauczysz się sięgać po to, czego pragniesz zyskasz pewność siebie odkryjesz swoje mocne strony dowiesz się jak połączyć ze sobą sferę zawodową i rodzinną nauczysz się w pełni wykorzystywać swój potencjał poczujesz się spełniona w każdej dziedzinie życia
Książka porusza temat przemocy dzieci wobec dzieci. Wyjaśnia mechanizm grupowej zmowy milczenia, który prowadzi do chronienia dręczyciela przez klasę. Mechanizm ten powoduje, ze dorośli stają się bezradni i zaklęty krąg niemocy się zamyka. Dzieci czują się osamotnione i zależne od dręczyciela. On sam nie ponosi konsekwencji własnych działań, pomimo że krzywdzi innych. Książka pokazuje, na czym polega dręczenie, kim jest dręczyciel, kim jego ofiara i co robić, żeby powstrzymać takie zachowania dzieci.
Dręczenie dzieci przez dzieci staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Ta książka pokazuje, jak milczenie i bierna postawa obserwatorów wspiera szkolnych dręczycieli i zachęca ich do działania. Co może zrobić pojedyncze dziecko, aby się przeciwstawić?
KSIĄŻKA WYRÓŻNIONA W KONKURSIE MEN!
Książka składa się z dwóch części: z ciekawego opowiadania i skierowanego do dzieci króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji.
Opowiadanie pokazuje dzieciom, skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest ona uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić?
Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy, jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.
Książka składa się z dwóch części: z ciekawego opowiadania i skierowanego do dzieci króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji. Opowiadanie pokazuje dzieciom, skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest ona uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić? Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy, jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.
W niezrozumiałych, niejasnych sytuacjach dzieci milczą. Boją się lub nie znajdują słów, by poprosić o pomoc. Niekiedy dochowywanie tajemnicy może być niebezpieczne. Mówić czy nie? O czym absolutnie nie wolno mówić, o czym wolno, a o czym wręcz należy? Jakie sekrety są niebezpieczne? Kiedy jest się skarżypytą? A kiedy mądrym, rozsądnym dzieckiem? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Książka zaopatrzona w ,,Uwagi dla rodziców"".
Książka składa się z dwóch części: z ciekawego opowiadania i skierowanego do dzieci króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji. Opowiadanie pokazuje dzieciom, skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest ona uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić? Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy, jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.
18,40 zł
19,90 zł
Produkt niedostępny
1
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?