KATEGORIE
KONTO
tylko dostępne
sortuj:
tytuł
cena
data
Okładka książki Mózg na detoksie
Wartościowy poradnik, pełen rozwiązań, za pomocą których odzyskasz skupienie, wzmocnisz ciało i odświeżysz umysł Gretchen Rubin, autorka książki 4 tendencje. Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej Współczesność przynosi ogromne możliwości i... pokusy. Obfitość jedzenia, fascynujący świat mediów cyfrowych, możliwość wybierania z tysięcy ofert bez wstawania z kanapy. Jednak ta hiperrzeczywistość niesie poważne zagrożenie dla zdrowia mentalnego i fizycznego, dla naszych relacji z innymi ludźmi i ogólnie dla świata. Mózg współczesnego człowieka pływa w oceanie intensywnych bodźców i jest w perfidny sposób manipulowany. W rezultacie stajemy się samotni, zalęknieni, nieufni, skłonni do chorowania i otyłości. Wydaje się, że z tej matni nie ma ucieczki. Dzięki tej książce, która prezentuje wyniki najnowszych badań naukowych, dowiesz się, dlaczego tak się dzieje - i że wcale nie musi tak być! Zidentyfikujesz mentalne manipulacje, szkodzące każdemu człowiekowi, ale również poznasz narzędzia, za pomocą których zmienisz swoje myślenie, by rozważniej i sprawniej podejmować decyzje, a także poprawisz relacje z innymi ludźmi i rozwiniesz zdrowe nawyki. W efekcie odzyskasz skupienie, wzmocnisz ciało i odświeżysz umysł. Znakomitym uzupełnieniem treści jest dziesięciodniowy program treningowy wraz z planem dietetycznym, którego wdrożenie pozwoli Ci rozpocząć nowe, lepsze życie. Szybko się przekonasz, że szczęście jest w Twoim zasięgu! W tej książce między innymi: zasady świadomego przeprogramowania mózgu ważne szczegóły funkcjonowania ludzkiego umysłu hakowanie własnego mózgu i zastosowanie metody TIME znaczenie praktyk medytacyjnych i mindfulness przepisy na posiłki, które służą mózgowi Jeśli zechcesz być szczęśliwy - znajdziesz szczęście! W mediach o książce: Rośnij w siłę: 8 sposobów, by oczyścić swój umysł i znaleźć szczęście Zeberka.pl: Zabierz swój mózg na detoks. Jak zhakować własny mózg i zastosować metody TIME? Mintmag.pl: Mózg na detoksie. Pozwól sobie na rewolucję Pscyhologiaprzykawie.pl: Jak oczyścić swój umysł, odzyskać skupienie i znaleźć szczęście Coachingwspodnicy.pl: Dla wszystkich tych, którzy pragną odzyskać siebie Kobieta.interia.pl: Mózg na detoksie. Jak odzyskać skupienie i znaleźć szczęście? Emocjonalnie.com: Czego chce twój mózg? Zdziwisz się, ile rzeczy mu nie służy!
30,09
49,00 zł
Okładka książki Aktywuj pełną moc mózgu
Światowej sławy neurolog dr David Perlmutter oraz antropolog medyczny i szaman dr Alberto Villoldo połączyli swoje siły, by znaleźć odpowiedź na pytanie: w jaki sposób osiągnąć oświecenie i zwiększyć potencjał ludzkiego mózgu. Zagłębiając się w świat nauki i ducha omawiają zjawisko neurogenezy oraz zdrowia mitochondrialnego. Łączą to z praktykami szamańskimi, które prowadzą do oświecenia i rozwoju duchowego. Czerpiąc z najpotężniejszych narzędzi, jakimi dysponują ich dyscypliny, stworzyli przełomowy program, który aktywuje pełną moc mózgu!
28,58
49,40 zł
Okładka książki Brain Maker. Zdrowa głowa
Autor bestsellerowej książki GRAIN BRAIN. Zbożowa głowa uświadamia nam, jak jelita wpływają na zdrowie mózgu. ADHD, stany lękowe, depresja i demencja dotykają coraz większej liczby osób. Nadchodzi jednak rewolucja, która na zawsze zmieni nasze podejście do zaburzeń nastroju, przewlekłych bólów głowy, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, autyzmu czy parkinsonizmu. Wyniki najnowszych badań wskazują, że zdrowie mózgu zależy od kondycji mikrobiomu – olbrzymiej populacji bakterii zasiedlających ludzkie ciało. W książce BRAIN MAKER. Zdrowa głowa dr Perlmutter wyjaśnia, jak wykorzystać wiedzę o mikrobiomie, który rozwija się od chwili narodzin i zmienia się zależnie od stylu życia. Źle traktowany „choruje“, ale można go uleczyć i zapewnić jelitom zdrowie, stosując sześć prostych zasad. To nie wszystko! Zdrowe bakterie jelitowe dbają o mózg, poprawiają sprawność myślenia i przedłużają nam życie. Prawdziwy przełom. Doktor Perlmutter zaleca radykalny, ale prosty plan działania, dzięki któremu odnowimy i wzmocnimy swój mikrobiom. To uzdrowi nie tylko nasz mózg, ale całe ciało. – MARK HYMAN, AUTOR KSIĄŻKI KONIEC Z CUKRZYCĄ I OTYŁOŚCIĄ
24,09
34,90 zł
Produkt niedostępny
Okładka książki Grain Brain - Zbożowa głowa
Zbożowa głowa - David Perlmutter Warto dokładnie poznać swój mózg, aby pomagał nam w codziennie. Czy wiesz, że Twój mózg jest najtłustszym organem w całym ciele i jest w nim więcej połączeń nerwowych niż gwiazd na Drodze Mlecznej? Przez to, ze ciągle pracuje możliwe jest, że niedomaga, a Ty nie zdajesz sobie z tego sprawy. Gdy mózg zaczyna "chorować" szybko odbija się to na całym ciele. Przyczyną może być zła dieta, bo gluten i nadmiar węglowodanów go niszczą. David Perlmutter Autor tej książki jest doktorem nauk medycznych, neurologie i członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego. Publikuje i wykłada na całym świecie. Otrzymał m.in. nagrodę im. Linusa Paulinga za pionierskie badania w dziedzinie chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. Prawda o mózgu i jego cichych zabójcach Książka jest podzielona na trzy części. W pierwszej autor przedstawia sprzymierzeńców i wrogów mózgu, w drugiej publikuje naukowe uzasadnienie nawyków wspierających mózg (odżywianie, suplementacja, ćwiczenia fizyczne, sen), a w trzeciej podaje miesięczny kurs dotyczący tego jak się pozbyć „pszennego mózgu”. Czytelnik znajdzie tam przepisy, menu oraz cele do osiągnięcia w kolejnych tygodniach. Plan naprawczy pozwala zadbać o zdrowie mózgu i zachować bystry umysł – niezależnie od wieku. Fragment książki Zmiana diety w ostatnim stuleciu - z wysokotłuszczowej i niskowęglowodanowej na wysokowęglowodanową i niskotłuszczową, składającą się głównie ze zbóż i innych szkodliwych węglowodanów - to źródło współczesnej plagi schorzeń mózgu. Zaliczają się do nich chroniczne bóle głowy, bezsenność, depresja, ADHD, a także rozmaite starcze przypadłości, które zwiastują schyłek możliwości poznawczych człowieka. Opiszę dotkliwie skutki działania substancji zawartych w zbożach, które już w tej chwili mogą mieć negatywny, choć nieodczuwalny wpływ na twój mózg.
26,51
34,90 zł
Produkt niedostępny
Okładka książki Księga zdrowia mózgu
Księga zdrowia mózgu - David Perlmutter, Carol Colman Jeśli stałeś się zapominalski, roztargniony lub masz problemy ze skupieniem się przez dłuższą chwilę, oznacz to, że twój mózg ma problemy. Można im jednak zapobiec. Najlepsze metody poprawy pamięci, ostrości umysłu i zapobiegania starzeniu się mózgu znajdziesz w książce pt. „Księga zdrowia mózgu”. O autorach Dr David Perlmutter, członek Amerykańskiego Kolegium ds. Żywienia, jest specjalistą neurologiem i liderem w dziedzinie medycyny komplementarnej. Publikował artykuły naukowe na łamach Journal of the American Medical Association oraz Journal of Neurosurgery. We współpracy z Carol Colman, która podobnie jak on, zalicza się do elitarnego grona bestsellerowych autorów New York Timesa, stworzył publikację, która pozwala całościowo zadbać o ludzki mózg. Spis treści książki „Księga zdrowia mózgu” jest podzielona na trzy części. Część I, zatytułowana Czy twój mózg jest zagrożony?, ujawnia ukryte czynniki ryzyka, przynoszące obecnie szkodę twojej kondycji umysłowej i podwyższające podatność na poważne problemy z pamięcią oraz zapadalność na choroby neurologiczne. Część II, o tytule Narzędzia służące budowaniu zdrowszego mózgu, zawiera program służący ożywieniu komórek mózgu, poradnik zdrowego trybu życia oraz plan żywieniowy. Część III, pod tytułem Specyficzne choroby mózgu. Jak sobie z nimi radzić?, przeznaczona jest dla tych osób, u których już zdiagnozowano choroby neurologiczne, i przedstawia propozycje terapii, które pomogły wielu pacjentom. Fragment książki - Wstęp Masz problemy z koncentracją w pracy, zapamiętywaniem imion, terminów spotkań i miejsc, w których zostawiłeś klucze albo okulary? Łatwo się rozpraszasz i masz obniżoną zdolność skupiania się na wykonywaniu zadania? Przysypiasz na długich spotkaniach? Czujesz, że nie jesteś już tak bystry umysłowo, jak kiedyś? Zdarza ci się być w złym humorze częściej niż kiedyś? Martwisz się, że „wypadasz z obiegu” i następny awans zgarnie ci sprzed nosa jakiś dzieciak prosto po szkółce? Martwisz się, że „skoro jesteś taki teraz, to co będzie za dziesięć lat”? Męczą cię żarty na temat „wpadek seniorów”? Czy w chwilach desperacji zadajesz sobie pytanie: „Czy ja tracę mózg”? Zgodnie z konwencjonalnym podejściem zapominanie, zmienność nastrojów, a nawet bycie nieco otępiałym to „normalne” symptomy procesu starzenia się, występujące u wszystkich, więc nie ma się czym martwić. Co więcej, możesz być przekonany, że skoro twój mózg już zmienia się w papkę, nie możesz nic z tym zrobić, chyba że usiąść i z zażenowaniem i przerażeniem obserwować, jak z każdym kolejnym dniem stajesz się coraz bardziej umysłowo spowolniony i otępiały.
29,28
44,40 zł
Produkt niedostępny
Okładka książki Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia
Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia - Perlmutter David, Villoldo Alberto Ludzkość od stuleci poszukuje granic możliwości umysłu homo sapiens. Nie bez powodu łacińska nazwa człowieka - homo sapiens - oznacza ""człowieka myślącego"". To właśnie umysł jest tym, co odróżnia nas od każdego innego gatunku na Ziemi. Żadna inna istota nie posiadła tak potężnego mózgu jak my. Dzięki odkryciu neurologa dr Davida Perlmuttera oraz antropologa medycznego i szamana dr Alberto Villoldo, nauczymy się z niego w pełni korzystać. Porady żywieniowe Porady żywieniowe i ćwiczenia fizyczne wymienione w tej książce nie tylko naprawią te części Twojego mózgu, które zostały uszkodzone przez stres, ale też stworzą środowisko podatne na wzrost nowych komórek nerwowych oraz aktywują geny odpowiedzialne za długowieczność, lepszą odporność i usprawnioną pracę umysłu. Z kolei praktyki szamańskie, medytacje i wizualizacje pomogą Ci pobudzić te obszary mózgu, dzięki którym spokój, kreatywność i radość w sposób naturalny przejawią się w Twoim życiu.
24,19
39,30 zł
Produkt niedostępny
1
Liczba wyświetlanych pozycji:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj